Як по зовнішності визначити брак важливого елемента – цинку

Цинк є важливим мінералом, від нього залежить стан імунної системи, здоров’я шкіри, волосся, зубів і нігтів, а також лібідо, пише Вона. Лікарі розповіли, як визначити його дефіцит за зовнішніми ознаками.

На брак цинку вказують ламкі нігті з білими плямами, випадіння волосся, неприємний запах і наліт на язиці, зміна смакових відчуттів, виразки у роті, плями та прищі на шкірі, в’яла шкіра, крихкі кістки.

У жінок в постменопаузі зниження концентрації цинку та інших мікроелементів в крові може вказувати на переддіабетний стан.

Дефіцит цинку, за словами медиків, часто зустрічається у строгих вегетаріанців і веганів, а також у тих, хто зловживає алкоголем.

Брак цинку веде до ослаблення імунної системи, збільшення застудних захворювань, поганого загоєння ран, втоми, низького статевого потягу.

Це другий (після заліза) поширений метал. Найвища концентрація цинку визначається у м’язах (60%) і кістках (30%), а також у передміхуровій залозі та спермі.

Тільки 20-40% цинку засвоюється з їжі. За словами фахівців, цинк з продуктів тваринного походження засвоюється краще у порівнянні з рослинною їжею.

Крім того, потрібно враховувати, що у всіх зернових, бобових, олійних культурах міститься фітинова кислота, яка перешкоджає засвоєнню цинку.


Не пропустіть