Як по кашлю відрізнити застуду від раку легенів?

Кашель свідчить про наявність запального процесу, який виникає з цілого ряду причин і вимагає різного лікування. Як розповів лікар-пульмонолог, виявити причину кашлю допомагає його звучання.

Сухий кашель називають непродуктивним, оскільки він не приносить полегшення, тому що не очищає дихальні шляхи. Його причиною може бути ларингіт (гавкаючий кашель), фарингіт (супроводжується болем у горлі), синусит (тупий біль в області чола).

Нападоподібний кашель нерідко закінчується нудотою, блювотою і запамороченням. Його причиною може бути пневмонія, для якої характерні задишка і вологий з великою кількістю мокротиння кашель.

При ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень) кашель теж нападоподібний. Головні симптоми захворювання – задишка, хронічний кашель з відділенням мокротиння.

При туберкульозі на ранній стадії кашель сухий, а в міру прогресування хвороби приєднується мокрота, яка стає гнійною. Характерна ознака туберкульозу – гарячковий рум’янець і нездоровий блиск очей.

Крупозний, гавкаючий кашель – ознака крупу, вірусної інфекції, при якій відбувається набряк верхніх дихальних шляхів. Вдих при крупі стає шумним, форсованим.

Кашель з кров’ю, кровохаркання, говорить про руйнування легень і відзначається при трьох небезпечних захворюваннях – крупозної пневмонії, запущеній формі туберкульозу і раку легенів.

Рак легенів на початкових стадіях протікає практично безсимптомно. Пізніше приєднуються незначне (до 37,5) підвищення температури, хронічна втома і втрата ваги. На більш пізніх стадіях виникає біль у грудній клітці (через пухлину, яка росте) і напади кашлю з вкрапленнями крові та гною.

Джерело 7mednews

Не пропустіть