Як підготувати гортензії до зими: схема обрізки рослини восени

Є три різновиди гортензій – деревоподібна, мітловидна і великолиста гортензія.

Перші два види – це справжня знахідка для середньої смуги, так як деревоподібна і мітловидна гортензії досить зимостійкі і навіть при підмерзанні пагонів, чагарники швидко відновлюються і щорічно цвітуть.

Гортензію великолисту, яка цінується за яскраве забарвлення суцвіть в блакитний або рожевий колір, в регіонах з холодними зимами вирощують рідко. Цвітіння цієї гортензії проходить на верхівках минулорічних пагонів, якщо вони замерзнуть, кущ може відновитися, але цвісти не буде. Гортензію великолисту можна вирощувати в діжці, а на зиму заносити в приміщення або ретельно вкривати за зиму перед настанням холодів.

Незважаючи на відмінності, восени обрізають абсолютно всі гортензії за однією схемою – видаляють тільки засохлі суцвіття, так як під їхньою вагою взимку можуть зламатися пагони. Основну формуючу обрізку гортензій проводять навесні.

  • Важливо при підготовці до зими провести фосфорно-калійну підгодівлю гортензій. Використовувати деревний попіл або доломітове борошно для добрива гортензій можна, також ці рослини не переносять вапно в грунті.
  • Якщо осінь суха, обов’язково для гортензій проведіть вологозарядний полив.
  • Вкривати на зиму гортензію деревоподібну і мітловидну не обов’язково. Для захисту коренів від морозів основу куща потрібно замульчувати торфом або перегноєм шаром 10 см.

Навесні проводять основну формуючу обрізку мітловидної ​​і деревоподібної гортензії. Навіть якщо всі гілки вимерзнуть, кущі швидко відновлюються навесні.

Мітловидну гортензію рекомендується обрізати навесні, після пробудження бруньок, вкорочуючи гілки над другою або третьою брунькою, для отримання рясного цвітіння. Слабкі і густі пагони видаляють.

Гортензію деревоподібну можна обрізати як мітловидну. Також ця гортензія добре переносить обрізку «на пеньок», після такої обрізки суцвіть буде менше, але вони будуть дуже великі.

Читайте також: Осінній компост: 5 порад по закладці на зиму


Не пропустіть