Як передається коронавірус?

Основним шляхом передачі вважається повітряно-крапельний, але заразитися можна й іншими способами.

Вчені знайшли ще один спосіб передачі нового типу коронавірусу 2019 nCov – через фекалії. Причому вірус SARS, який лютувала на початку століття, теж мав таку здатність. Тоді таким способом заразилися декілька десятків людей в одному житловому комплексі.

Спочатку вчені не знали, як передається 2019 nCov. Перші випадки були зафіксовані в грудні минулого року. Незабаром стало зрозуміло, що хвороба абсолютно точно поширюється повітряно-крапельним шляхом, а також при «відкритому» контакті з зараженими поверхнями – наприклад, якщо доторкнутися до зараженої дверної ручки, а потім потерти очі або облизнути руку. Тобто, коли збудник з поверхні шкіри потрапляє на слизові, рани або кишечник.

Тепер відомо, що коронавірус також може поширюватися з фекаліями. Приблизно у 10% хворих діарея та інші, пов’язані з шлунково-кишковим трактом симптоми, з’являлися за декілька днів до лихоманки та респіраторних симптомів. У зразках випорожнень хворих виявили коронавірус.

Як вважають фахівці, поширення коронавірусу через фекалії, швидше за все, вже не створить додаткових проблем, оскільки всіх заражених і тих, хто контактував з ними, оперативно ізолюють. Як довго коронавірус може залишатися у зовнішньому середовищі, фахівці ще не з’ясували.

Джерело 7mednews

Не пропустіть