Як не треба доглядати за шкірою, щоб уникнути передчасного старіння

Дерматологи пояснили яким повинен бути щоденний догляд, який НЕ завдасть шкоди шкірі, а також що має увійти у чорний список кожної дівчини,

Нижче ви знайдете шість етапів догляду, про які варто забути назавжди.

Щодня скрабувати обличчя

Медики не рекомендують використовувати скраби, особливо при пошкодженій шкірі. У цих випадках, абразивні частинки травмують і так проблемну шкіру, і сприяють поширенню інфекції. Дерматологи рекомендують, використовувати скраби один раз на місяць, бо клітини теж оновлюються раз на місяць.

Процес оновлення складається з двох етапів: поділ клітин і евакуація. За останній відповідають протеолітичні ферменти. І наше завдання – синхронізувати цей процес. Щоденне скрабування порушить систему і зробить шкіру шорсткою і пошкодженою.

Не протирати обличчя тоніком

Протирати шкіру тоніком після вмивання – це фізіологічно. Під час очищення ми порушуємо природний pH-баланс шкіри, а тонік допомагає його відновити. Використовуйте його кожного разу після зняття макіяжу гелем, молочком, пінкою або простою водою.

Тонік зволожує сухі рогові клітини епідермісу, а також покращує дихання клітин і допомагає поживним речовинам з сироваток і кремів проникати в шари епідермісу легше. Також тонік містить різні інгредієнти, спрямовані на активацію ферментів шкіри, і має протизапальну, зволожувальну і антиоксидантну дію. В результаті ми отримуємо шкіру чисту, сяючу і підтягнуту.

Не застосовувати нічний крем

Існує думка, що нічний крем закупорює пори і заважає шкірі дихати. Однак саме в нічний час наша шкіра найбільш сприйнятлива до корисних речовин, які містяться у кремах. Вночі проходять усі важливі відновлювальні процеси, в тому числі очищення, регенерація і самозволоження. М’язи обличчя стають нерухомими і розслабленими, обмін речовин і циркуляція крові відбуваються більш посилено.

Тому нічний крем дуже ефективний для повноцінного догляду за шкірою. Особливо, якщо в його складі є епігенетичні субстанції (пептиди, фактори росту), зволожувачі, гіалуронова кислота і амінокислоти. Все це створює умови для фізіологічного обміну речовин. Зморшки розгладжуються, шкіра підтягується, стає гладкою і пружною.

Знімати макіяж серветками зі спиртом

Спирт для чутливої шкіри не найкраще рішення. Спиртові серветки або спиртові тоніки для вмивання порушують бар’єрні функції епідермісу і водно-ліпідний баланс шкіри, провокуючи появу алергічних реакцій і дерматитів. До того ж, спирт сушить шкіру і прискорює випаровування вологи, що дуже шкідливо для чутливої шкіри. Навіть, якщо ваша шкіра – жирна і схильна до блиску, від спиртовмісних засобів для вмивання слід відмовитися.

Витирати обличчя рушником

Все, що торкається до обличчя, має бути одноразовим – ватні диски, серветки або навіть рушник. У ворсистому середовищі звичайних рушників скупчуються мікроорганізми, які при вологій шкірі після вмивання, можуть легко проникнути через трансдермальний бар’єр, а це провокує появу запальних елементів на шкірі.

Вмиватися занадто часто

Не тільки правильне очищення шкіри, але і частота самого процесу впливають на передчасне старіння. Не можна забувати, що у шкіри є власний механізм зволоження. Вмиваючись занадто часто, ми порушуємо біоціоноз – склад мікроорганізмів шкіри, які захищають її від патологічної мікрофлори.

Часто вмиваючись, ми робимо шкіру беззахисною, часто пересушуємо і через це провокуємо передчасне старіння. Крім того, постійний контакт з водопровідною водою, яка містить дезінфікуючі речовини, може пересушити шкіру, спровокувати свербіж, лущення і навіть алергічні реакції. Дерматологи рекомендую вмиватися не частіше двох разів на день з використанням молочка, що очищає і тоніка.

Джерело instyle
Не пропустіть