Як діагностують і лікують один з найпідступніших видів раку – лімфому

Лімфома – група гематологічних захворювань лімфатичної тканини, що характеризуються збільшенням лімфатичних вузлів.

Цей вид раку дуже підступний, тому що довго ніяк себе не проявляє і вражає відразу увесь організм. Наприклад, у людини болить спина, і вона довго ходить до лікарів. В результаті хворобу діагностують уже на розвиненій стадії, вона може не проявляти клінічних симптомів роками, або їх не вдається розпізнати.

Рак може торкнутися будь-яких систем організму, включаючи імунну. При цьому ушкоджуються лімфоцити – кров складається з них майже наполовину. Таке захворювання називають лімфомою.

Крім збільшених лімфатичних вузлів, для лімфоми характерна пітливість, особливо вночі, лихоманка, свербіж шкіри, різка втрата ваги.

Лімфоми поділяють на дві основні групи: ходжкінські і неходжкінські. У кожній групі безліч різновидів лімфом, і для кожної потрібна особлива схема лікування. Щоб визначити тип лімфоми, беруть біопсію.

Лімфома може проявитися у людей різного віку. Так, пік захворюваності лімфомою Ходжкіна припадає на 30-34 роки, причому, частіше у чоловіків. Підвищений ризик у тих, хто пов’язаний з опроміненням, токсичними речовинами, перехворів на інфекційні захворювання, має ослаблену імунну систему.

Останнім часом медики все частіше стикаються із неходжкінськими лімфомами у жінок з грудними імплантатами.

При лімфомі Ходжкіна лікарі добиваються ремісії у 90% випадків. Для онкології це дуже хороший результат.

Джерело 7mednews
Не пропустіть