Вчені знайшли спосіб перемогти рак шийки матки

Британські вчені з Національної служби охорони здоров’я Великобританії вважають, що знайшли спосіб, який дозволить буквально позбавити людство від раку шийки матки. Понад 90% випадків раку шийки матки, викликані  вірусом папіломи людини.

Фахівці пропонують ввести обов’язкові щеплення від ВПЛ. Їх рекомендується робити до початку статевого життя. Причому щеплення мають робити і дівчатка, і хлопчики.

Друга частина плану – проводити тести на наявність ВПЛ всім жінкам при відвідуванні гінеколога. Тест досить простий, він не обходиться дорого і проводиться в комплексі зі звичайним мазком. Жінок, у яких виявлено ВПЛ, потрібно направляти на додаткові обстеження і ставити на облік, щоб вчасно розпізнати негативні зміни, якщо вони розпочнуться. Тобто, проводити регулярні обстеження.

Як вважають вчені, така методика може в довгостроковій перспективі, через декілька десятків років, практично забути про рак шийки матки і кількість випадків буде поступово знижуватися рік від року. Вони відзначають, що це цілком досяжний результат, бо щеплення дійсно ефективні, а своєчасне виявлення і контроль ВПЛ допоможуть уникнути розвитку раку. Тим більше, що при виявленні на 0 або 1 стадії виживання становить майже 100%.

Джерело 7mednews

Не пропустіть