Вчені вважають, що рак боїться старості

Вчені з Університету Ліверпуля прийшли до висновку, що старіння організму може перешкоджати розвитку злоякісних новоутворень. Фахівці порівняли зміни в організмі, що відбуваються в процесі старіння організму, а також при розвитку онкологічних захворювань.

Багато видів раку раніше вважалися пов’язаними з віком. Зараз ці дані оскаржуються – всі фахівці сходяться на думці, що рак «молодшає». Проте, найнебезпечнішим віком вважається відрізок між 50 і 80 роками – саме в цьому віці людям ставлять найбільше онкологічних діагнозів.

Це пов’язано з тим, що в організмі накопичуються мутації. Оскільки в ряді випадків рак є наслідком випадкової мутації, ризик дійсно зростає з віком. Але, разом з тим, в певний момент ризик починає зменшуватися.

Як вважають вчені, це пов’язано з тим, що процеси старіння організму заважають розвиватися раковим пухлинам. В процесі старіння сповільнюються всі клітинні процеси, тому поділ злоякісних клітин теж сповільнюється. А це дуже ускладнює розвиток раку – ця хвороба характеризується швидким і неконтрольованим розподілом клітин.

Джерело 7mednews
Не пропустіть