Вчені спростували інформацію, що низькі дози аспірину можуть захистити від деменції та хвороби Альцгемера

Мільйони людей приймають щодня низькі дози аспірину, щоб уникнути проблем із серцем. Нещодавнє дослідження виявило взаємозв’язок між прийомом аспірину та зниженням ризику хвороби Альцгеймера і деменції. На жаль, рандомізоване дослідження з великою вибіркою спростувало це твердження, пише Вона з посиланням на Health Day.

“Результати дуже важливі для догляду за людьми похилого віку і вказують на те, що аспірин не слід призначати виключно на основі потенційних когнітивних переваг”, – сказала провідна дослідниця Джоанна Райан з Університету Монаша в Мельбурні, Австралія.

“Наше дослідження дає вагомі докази того, що низькі дози аспірину не знизять ризик хвороби Альцгеймера”,- додала вона.

Так як аспірин приносить користь людям із серцевими захворюваннями, вважалося – і інші дослідження це підтверджували, що він може також знизити ризик деменції, запобігаючи виникненню запалення та утворенню невеликих згустків або запобігаючи звуженню судин у мозку.

“На жаль, наше дослідження дає вагомі докази того, що це не так”,- сказала Райан.

У всьому світі намагаються знайти лікування, яке могло б запобігти, або принаймні затримати початок проблем із мисленням та пам’яттю.

У рамках дослідження команда Райан зібрала дані про більш ніж 19 000 людей похилого віку, у яких не було слабоумства чи хвороб серця. Більшість із них були старшими 70 років. Усі здавали тести на мислення та пам’ять на початку експерименту та протягом майже п’яти років спостереження.

За період дослідження одна група учасників отримувала низькі дози аспірину, а інша – плацебо. За період дослідження у 575 учасників розвинулася деменція.

“Різниці в ризику легкого когнітивного порушення, деменції або хвороби Альцгеймера між людьми, які приймали аспірин, і тими, хто цього не робив, не виявили”,- сказала Райан. Також не було різниці у швидкості когнітивного спаду.

Результати були схожими для всіх учасників, незалежно від статі, етнічної групи та стану здоров’я на момент початку дослідження. Дослідники зауважили, що хоча результати експерименту були не такими, як вони сподівалися, вони можуть допомогти провести тестування інших препаратів для лікування деменції в майбутньому.

Ці дані були опубліковані в Інтернеті 25 березня в журналі Neurology.


Не пропустіть