Вчені розповіли, що найбільше руйнує кровоносні судини

Професор Технічного університету, медичний директор Центру профілактичної і спортивної медицини в Мюнхені Мартін Галле розповів про чинники, які шкодять кровоносним судинам.

Нікотин сприяє тому, що судини стискаються, через що органи не забезпечуються кров’ю. Куріння завдає величезної шкоди судинам у довгостроковій перспективі.

Холестерин відкладається нижче судинних клітин і утворює маленькі «острівці», які руйнують артерії. Дуже шкідливим є надлишковий цукор. Він пошкоджує стінки судин і викликає запалення.

Високий кров’яний тиск спричиняє розрив кровоносних судин. Якщо вони вже пошкоджені, постійний тиск особливо небезпечнй.

Галле попереджає: у всіх, хто курить, страждає діабетом і високим кров’яним тиском, ризик розвитку судинних захворювань в дев’ять разів вищий, ніж у здорових людей, які не мають шкідливих звичок.

Судини транспортують кров, а з нею кисень і поживні речовини. Вони повинні бути чистими і еластичними, щоб кров надходила до всіх органів і кожної окремої клітини.

Що потрібно робити, щоб зберегти судини здоровими? Помірні спортивні навантаження надзвичайно корисні, вони, в тому числі, знижують рівень цукру в крові. Також дуже важливо стежити за своєю вагою, правильно харчуватися і регулярно проходити обстеження.

Джерело 7mednews

Не пропустіть