Вчені пояснили: інфаркт і інсульт залежить від манери харчування

У Великобританії наукові співробітники досліджували тему серцевих захворювань. Для цього вони обрали 48 тисяч добровольців. Всі ці люди протягом вісімнадцяти років вели різний спосіб життя. Хтось дотримувався вегетаріанства, інші вживали в їжу м’ясо. Пескетаріанці – ще одна категорія людей, що зацікавили британських вчених. Для наукових співробітників важливо було вивчити і проаналізувати як вживання в їжу тільки риби (як джерела білка) може вплинути на здоров’я людини. Спостереження масштабного експерименту опубліковані в Британському медичному журналі.

Хотілося б забігти вперед, і розповісти, що отримана інформація стала повчальною для самих же вчених. Адже вони з’ясували, що прямої залежності між здоров’ям і вибором меню – немає. Але все ж деякі пункти статті дуже цікаві й повчальні.

Хто брав участь в дослідженні:

  • вегетаріанці і вегани 16 000 чоловік (33,4%),
  • пескетаріанці 7500 осіб (15,6%),
  • м’ясоїди 24 000 чол (50%).

У людей, які беруть участь в опитуванні, серцево-судинні захворювання були зафіксовані 2820 раз, а інсульт 1 072 рази.

Причому ймовірність серцевих захворювань у веганів і вегетаріанців нижча, ніж у м’ясоїдів на 22%. Ті, хто вживав в їжу рибу змогли знизити цей показник на 13%. Але зате можливість померти від інсульту у таких людей збільшується.

Медики відразу коментують таку залежність. Вони аргументують високий ризик інсульту нестачею в організмі вітаміну В12. А він, як відомо, міститься виключно в м’ясних і молочних продуктах.

В останнє десятиліття в світі люди все частіше стали замислюватися про своє харчування. Вегетаріанство стало популярним, і не дивно. Населення планети все частіше замислюється над кліматичними змінами. Статистика говорить, що 14% всіх забруднень оточуючого середовища відбувається через тваринництво. Люди по всій планеті страждають через неправильне і незбалансоване харчування. Проблема ожиріння стоїть поруч з відсутністю їжі та води в інших регіонах.

Кожна п’ята передчасна смерть відбувається через порушення балансу харчування.

 

Джерело perelomu.net
Не пропустіть