Вчені пояснили, чи можна відновити серце після інфаркту

За офіційними даними, від серцево-судинних захворювань щорічно помирають майже 18 мільйонів людей, що складає третину всіх смертей у світі.

Більшість летальних випадків пов’язано з повторними судинними порушеннями, що виникли після інфаркту або інсульту. На думку медиків, 75% цих ускладнень можна було б уникнути при правильному лікуванні і відмові від шкідливих звичок.

Сьогодні лікування інфаркту головним чином направлено на зниження серцевого ритму і розчинення тромбів. Однак вкрай важливо, знайти спосіб повністю відновити серце, щоб на місці загиблих клітин з’явилися нові.

Вчені зуміли повністю відновити серцевий м’яз піддослідних гризунів, які перенесли інфаркт. Вони створили особливу молекулу ДНК, відокремлену від хромосом і здатну репліцируватися самостійно.

Молекула проникала в пошкоджені клітини серцевого м’яза і відновлювала їхню життєдіяльність. Також вона сприяла росту нових судин. Приблизно через два тижні після інфаркту, практично всі ознаки хвороби на серцевій тканині гризунів зникали.

Вчені відзначають, що таким же чином можна було б лікувати людей, які перенесли інфаркт міокарда, але спочатку потрібно провести додаткові дослідження, а це може зайняти кілька років.

Джерело 7mednews
Не пропустіть