Ультразвукове дослідження: найчастіші питання

Ультразвукове сканування ― це процедура, яка дозволяє отримати зображення внутрішньої частини тіла за допомогою використання високочастотних звукових хвиль. На сайті urosvit.com ультразвукова діагностика у Львові можна записатися на обстеження та ознайомитися із підготовкою до дослідження.

Ультразвукова діагностика може застосовуватися для спостереження за ненародженою дитиною, обстеження певних органів або аналізу їх роботи перед проведенням операції.

Як працює ультразвукове сканування

Для процедури використовується невеликий пристрій, який називається ультразвуковим датчиком. Прилад продукує високочастотні звукові хвилі, які проходять крізь тіло і відбиваються від органів чи інших внутрішні структур, в результаті чого на екран виводиться рухоме зображення.

Підготовка до ультразвукового сканування

Перед проведенням деяких типів ультразвукового сканування вас можуть попросити дотримуватися певних вказівок, які допоможуть поліпшити якість майбутніх зображень.

Наприклад:

  • у деяких випадках потрібно випити певну кількість води і не ходити в туалет до закінчення сканування (у період вагітності та для діагностики органів області тазу);

  • перед деякими обстеженнями не можна їсти і пити за кілька годин до сканування (дослідження органів травної системи, включаючи печінку та жовчний міхур).

Інколи, перед ультразвуковим скануванням вам також можуть зробити ін’єкцію нешкідливої рідини, яка називається контрастною речовиною і дозволяє зробити зображення чіткішими.

Що відбувається під час ультразвукового сканування

Більшість ультразвукових досліджень тривають від 15 до 45 хвилин. Таке сканування проводиться узд-спеціалістом.

Існують різні види ультразвукових досліджень, залежно від того, яку частину тіла потрібно дослідити. Під час зовнішнього ультразвукового сканування, яке найчастіше використовується для обстеження серця, перебігу вагітності, печінки, нирок та інших органів живота, невеликий портативний датчик накладають на шкіру і переміщують по тілі в певній області. Для того, щоб прилад плавно рухався по шкірі, на неї наносять спеціальний гель, який також забезпечує постійний контакт між датчико і тілом.

Під час процедури пацієнт не повинен відчувати нічого, крім датчика та гелю на шкірі (що часто супроводжується холодом). Процедура абсолютно безболісна.

Чи є якісь ризики чи побічні ефекти?

Немає відомих негативних наслідків від досліджень з використанням ультразвукових хвиль. На відміну від деяких інших видів сканувань, таких як КТ, ультразвукове дослідження не передбачає опромінення.

Узд 一 це найбезпечніший метод обстеження під час вагітності, який не шкодить ні матері, ні плоду, який знаходиться в утробі. Одночасно, він є одним із найточніший і може показати процес розвитку дитини до найдрібніших деталей. Цей вид сканування також ніяк не впливає на органи під час обстеження і дозволяє встановити точний діагноз.


Не пропустіть