Суцільне розчарування: 6 непотрібних продуктів, які ми вважали дуже важливими для здоров’я

Вчені раз у раз підкидають нам нові сюрпризи. То якісь продукти зводять в ранг суперфудів (хоча їм завжди існувала цілком гідна заміна з більш звичних нам), то називають деякі з них абсолютно шкідливими, причому, як нам може здатися, незаслужено.

Група американських вчених на чолі з дослідником з Університету Вільяма Патерсона, Дженніфер Ді Нойа, склала список фруктів і овочів на основі їх поживної цінності (співвідношення білків, жирів, вуглеводів і корисних речовин), які найбільш потрібні для здоров’я і дійсно знижують ризик хронічних захворювань. Вони склали його, використовуючи 15 поживних речовин, які є ключовими для здоров’я: калій, клітковина, кальцій, залізо, тіамін, рибофлавін, ніацин, фолат, цинк, вітаміни А, В6, В12, С, D, Е і К. Щоб вважатися корисним, продукт повинен забезпечувати не менше 10% тієї чи іншої поживної речовини, і, чим більше, тим краще. Найбільш високі місця в рейтингу зайняли овочі і фрукти з меншою калорійністю і великою кількістю «біодоступних» поживних речовин (таких, які організм може використовувати фактично).

Топ-10 найкорисніших овочів і фруктів:

  • Кресс-салат
  • Китайська капуста
  • Мангольд
  • Буряк
  • Шпинат
  • Цикорій
  • Латук
  • Петрушка
  • Римський салат
  • Салат коллар

6 найшкідливіших овочів і фруктів

Вчені досліджували 47 овочів і фруктів, але в таблицю корисності в результаті потрапив тільки 41 продукт. А ось 6 залишилися за бортом по співвідношенню поживних елементів. Дослідники не закликають відмовлятися від них взагалі, так як вітаміни в них все ж є, але й налягати на них в надії покращити своє здоров’я теж не варто. Тим більше, що у кожного з них є негативні властивості.

1. Малина

По-перше, це дуже сильний алерген. Крім того, вона може спровокувати загострення виразки, гастриту. Малину не можна їсти при порушенні роботи нирок, так як вона створює додаткове навантаження на них. Астма і поліпи – ще одне протипоказання для вживання ягоди.

2. Мандарин

У день можна з’їдати не більше 2 – 3 мандаринів. З особливою обережністю їх варто вживати при захворюваннях кишечника, підвищеній кислотності, гастриті. На голодний шлунок їсти їх взагалі не рекомендується. Також експерти вважають дуже небезпечним популярне заварювання кірочок мандаринів – адже вони можуть бути оброблені пестицидами.

3. Журавлина

Ця ягода стимулює виділення шлункового соку, тому її також не рекомендується вживати при виразці і гастриті з підвищеною секреторною активністю. Сечогінний ефект, який вона дає, негативно діє на людей із захворюваннями нирок і сечовивідних шляхів.

4. Часник

Вживання часнику на голодний шлунок може призвести до виразки, печії, діареї, нудоти, блювоти. Дослідження показали, що часник не рекомендується вживати при прийомі медичних синтетичних антикоагулянтів (знижують активність згортання крові). Особливо акуратними варто бути людям похилого віку.

5. Цибуля

У сирому вигляді цибуля може викликати печію, метеоризм, здуття живота. Вона здатна стати причиною алергії. Також її не рекомендують їсти при прийомі препаратів, що розріджують кров.

6. Чорниця

Ягоду можна їсти при сечокам’яній хворобі, порушеннях роботи печінки, захворюваннях шлунково-кишкового тракту (особливо в гострій стадії). Продукт може спровокувати діарею і алергію.

Читайте також: Лікар-кардіолог перерахувала найкращі доступні продукти для оздоровлення серця


Не пропустіть