Стало відомо, як холодна вода впливає на шкіру і організм взагалі

Кажуть, що холодна вода добре впливає на шкіру та імунітет, так що ополонка на Водохреще або як мінімум холодний душ – завжди відмінна ідея. Але давайте розберемося, чи так це насправді.

Будучи найбільшим нашим органом, шкіра постійно піддається впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. Десь ми захищаємо її краще, а десь гірше. Десь даємо досить інтенсивний догляд, а десь ні. У будь-якому випадку, в середньому шкірному покриву доводиться важче, ніж захищеному склету та органам всередині.

Щоб шкіра ефективно протистояла всьому, що на неї щодня навалюється, у неї повинна бути хороша бар’єрна функція. Душ, ванна, обливання або купання в ополонці – ті речі, які безпосередньо з цим пов’язані.

Холодна проти гарячої

Це правда, що гаряча вода позбавляє шкіру натуральних олій, так що вона швидше висихає, лущиться і в цілому відчуває дискомфорт. Саме тому взимку, коли гарячий душ ми приймаємо частіше, навіть ті з нас, хто зазвичай не схильний використовувати живильні креми для тіла, потребують їх. Чи означає це, що вода повинна бути холодною? Подивимося, які це дає переваги.

Чим холодна вода корисна для шкіри

Дослідження показують, що практика впливу на шкіру холодної води:

  • сприяє стимуляції і поліпшенню кровотоку в шкірі (а оскільки кров переносить необхідні організму поживні речовини і кисень, це позитивно позначиться на стані не тільки обличчя, але й тіла взагалі);
  • гальмує процеси старіння (це, знову ж таки, відбувається не тільки через кровообіг, але й через активацію симпатичної нервової системи, в результаті чого тіло виділяє гормони і хімічні речовини, призначені для боротьби зі стресами);
  • знижує ризик дерматологічних захворювань(а саме – спровокованих стресом акне, псоріазу та атопічного дерматиту);
  • полегшує стан при дерматологічних захворюваннях (якщо вони пов’язані зі стресовими факторами або якщо стрес виступає для них тригером).

Важливий момент: якщо у вас є проблеми з серцем, судинами або будь-які інші хронічні захворювання, перед експериментами з холодною водою важливо поговорити з лікарем.

Холодна вода для імунітету: правда чи міф

Якщо зі шкірою більш-менш зрозуміло, то ось питання про те, чи може холодна вода зміцнити імунітет, наука відносить до дискусійних. З одного боку, вплив холоду, здається, дійсно запускає роботу всіх систем організму в позитивному ключі. З іншого боку, для багатьох людей такий підхід може бути небезпечний.

Не кажучи вже про те, що результати досліджень, як справедливо зазначають вчені, можуть пояснюватися тим, що купатися в ополонці, обливатися холодною водою і приймати крижаний душ скоріше схильні здорові і фізично активні люди.

Читайте також: Як поліпшити стан шкіри? Користь вмивання косметичним льодом


Не пропустіть