Стало відомо, як білий хліб може зруйнувати ваше здоров’я

Ще в 1911 році у Великобританії вчені звинуватили низькоякісний хліб, який становив майже половину добового раціону найбіднішої частини населення, в погіршенні здоров’я англійців. Сучасні дослідження багато в чому згодні з цією оцінкою.

Більш корисний зерновий хліб вважали продуктом для бідних, тому люди купували вироби з білої муки. Під час Другої світової війни білий хліб майже зник з прилавків, і населення Британії стало більш здоровим, але потім низькоякісна продукція з вибіленого борошна знову заповнила магазини.

З того часу, якість хліба ще більше погіршилася, так як в нього стали додавати синтетичні ферменти, багато з яких навіть не вказуються на етикетках. У рафінованому білому борошні практично не має природних мінералів і мікроелементів. Але до сих пір, незважаючи на моду на схуднення і здорове харчування, на хлібні вироби припадає більше половини всіх покупок. Це є однією з основних причин поширення ожиріння і погіршення здоров’я в цілому.

Що містить білий хліб?

Якщо до Першої світової війни, хліб містив дешеві жири, галун, порошки вапна і відбілювачі борошна, що погіршувало його якість, то в сучасний хліб стали додавати нові інгредієнти: перероблену сіль, кукурудзяний сироп з підвищеною кількістю фруктози, трансжири, сою, окислювачі, грибкові або бактеріальні ферменти і консерванти. Багато з фактично містяться компонентів не вказуються в складі продуктів, а серед них є і потенційно шкідливі речовини.

Більш того, навіть корисні речовини втрачаються при жорсткій переробці, і після того, як із зерен забирається їх найбільш поживна частина, вони стають однією з форм цукру. Тому, наслідки надмірного вживання білого хліба можна спостерігати усюди. Вони проявляються у вигляді надмірної ваги, цукрового діабету, серцевих захворювань, реакції на глютен, алергії і астматичних проявів, авітамінозу і супутніх захворювань.

Хімічна атака на зерна починається з обприскування гормонами і пестицидами, ще, коли вони ростуть на полях. Навіть контейнери, в які їх збирають і зберігають, покривають інсектицидами. Потім зерна шліфують і перетворюють в борошно, використовуючи високотемпературні агрегати, і відбілюють, обробляючи окисом хлору. Отриманий після таких процедур продукт майже повністю складається з крохмалю і має тільки малу частину поживних речовин, які колись містилися в зерні.

Чому високовуглеводна дієта шкодить здоров’ю?

Харчування з великою кількістю вуглеводів, призводить до інсулінорезистентності та розвитку діабету 2 типу. Останнім часом набула значного поширення думка, що саме споживання жирів веде до підвищення ваги, але насправді, надлишок маси викликають вуглеводи, такі як зернові культури і рафінований цукор.

Будь-які вуглеводи, які не переробляються організмом відразу ж, відкладаються у вигляді глікогену в печінці і м’язах. А там, надлишок вуглеводів перетворюється в жир і накопичується. Тому, хоча вуглеводи і не містять жирів, вони в них перетворюються, якщо їх не спалити.

Крім цього, будь-які високовуглеводні страви або закуски, моментально підвищують показник глюкози. У відповідь, підшлункова залоза синтезує інсулін – гормон накопичення, який знижує цукор, одночасно даючи сигнал організму, що прийшов час накопичувати жир.

Підвищений рівень інсуліну:

  • не дає витрачати власні жирові запаси;
  • пригнічує здатність спалювати жири і цукор;
  • робить сильнішим відчуття голоду;
  • змушує відчувати тягу до солодкого.

Як поліпшити своє здоров’я?

Щоб привести свою вагу в норму і відновити здоров’я, найкраще повністю виключити або хоча б істотно обмежити споживання продуктів з очищених цукрів і фруктози, наскільки можливо знизити в харчуванні інші вуглеводи.

Ця рекомендація не відноситься до кількості корисних жирів і білків, так як вони не впливають на виробництво інсуліну. Не піддаючись стресу інсулінорезистентності, організм почне очищатися, відновлюватися і оздоровлюватися.

Не пропустіть