Стало відомо, чому відбуваються міжменструальні кровотечі та чи варто при цьому хвилюватись

Чи бували у вас колись виділення крові, коли ви їх не очікували? Це не тільки створює незручності, а й може налякати, пише Вона.

При оцінюванні можливих причин кровотечі, лікар враховує ваш вік. У молодих жінок часто буває нерегулярний цикл і виділення крові в середині циклу – не рідкість.

Але незалежно від вашого віку, цей симптом важливо не ігнорувати. Він найчастіше не сигналізує про проблеми, але таке теж трапляється.

Причин виділення крові у середині циклу може бути багато, ось найпоширеніші з них:

  • гормональні
  • структурні
  • функціональні
  • пов’язані з використанням ліків

Під час статевого дозрівання або перед менопаузою найпоширеніша саме перша причина. Після сорока років причиною кровотеч можуть бути доброякісні утворення, вони з’являються у кожної третьої жінки, старшої за 35 років. Серед інших можливих причин – порушення циклу, вагітність, куріння, інфекції та травми. Значно рідше кровотеча між менструаціями може сигналізувати про рак жіночих статевих органів.

Що ж робити, якщо у вас між менструаціями виділяється кров? Важливо відстежувати, коли саме це відбувається, щоб потім поділитися з лікарем. Зробіть помітку у блокноті чи в телефоні.

Якщо нерегулярні кровотечі не зникають та/чи посилюються, зверніться до гінеколога. Якщо виділення супроводжуються появою невеликих синців, болем у тазу та животі, лихоманкою чи запамороченням, негайно повідомте про це свого лікаря. Він призначить необхідні аналізи та обстеження. Якщо ви почали приймати якісь ліки перед початком кровотеч, лікар може порадити вам їх змінити.


Не пропустіть