Спеціалісти назвали основні принципи збалансованого харчування

Правильне харчування – запорука здорового організму, довголіття і прекрасного зовнішнього вигляду. Багато жінок активно займаються фітнесом, сидять на виснажливих дієтах і щодня зважуються з надією побачити зниження ваги. Ми уважно ставимося до вибору фітнес-клубу, вибираємо дієти за принципом досягнення швидкого результату, а чи часто ми замислюємося про правильне і збалансоване харчування?

Заняття фітнесом, і будь-якими вправами вимагають повноцінного харчування включаєчи білки, жири, вуглеводи. Якщо ви сидите на монодієтах, ваш організм недоотримує величезну кількість життєво необхідних речовин. Розглянемо принципи правильного здорового харчування.

Вживайте, тільки свіжу їжу. Не зберігайте її тривалий час, оскільки в ній починаються процеси бродіння і гниття. Намагайтеся уникати консервованих продуктів і маринадів.

Виключіть із вашого раціону газовані напої і фаст-фуд. Намагайтеся, якомога менше піддавати овочі тепловій обробці. Максимально вживайте сирі овочі і фрукти. Після теплової обробки кількість вітамінів і мікроелементів в овочах і фруктах катастрофічно зменшується. Швидкість обмінних процесів в організмі помітно підвищується при вживанні саме сирих овочів і фруктів. Якщо продукт вимагає теплової обробки, то приготуйте його на пару, це дозволить максимально зберегти всі корисні властивості.

Здорове харчування це в першу чергу збалансоване меню. Ваш раціон повинен включати різноманітну їжу, багату вуглеводами, білками, жирами. Здорова людина має отримувати до 50% вуглеводів, 20% білків і 30% жирів. Якщо ви дотримуєтеся дієти, то лікар дієтолог може змінити процентний вміст вуглеводів, білків і жирів у вашому раціоні.

Говорячи про різноманітність їжі, хочеться відзначити, що існують несумісні страви. Поєднання певних продуктів призводить до різних малоприємних наслідків, таких як здуття живота, печія, закреп, тощо.

Лікар-дієтолог підбере вам оптимальний раціон виходячи з особливостей вашого організму і способу життя. Якщо послуги фахівця вам недоступні, дотримуйтесь перерахованих вище правил. І пам’ятайте, ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти.

Джерело ledisite.ru
Не пропустіть