Що важливо знати про діастаз

Діастаз – це розходження м’язів живота, дуже часто це відбувається у жінок після пологів.

Під час вагітності м’язи преса розтягуються і не завжди повертаються у нормальне положення. Передня стінка черевної порожнини повільно відновлюється, слабшають сполучні тканини і вже не можуть підтримувати внутрішні органи. Внаслідок цього у жінки відвисає живіт.

При нормальній ситуації м’язи відновлюються на 6-10 тиждень після народження дитини. Якщо цього не відбувається, значить з’явився діастаз.

У групі ризику – жінки з багатоплідною вагітністю і ті, у кого є проблеми із зайвою вагою. На виникнення діастазу впливає вік – чим старша жінка, тим більша ймовірність, що вона зіткнеться з цим захворюванням.

Відсутність спорту і наявність проблем зі спиною також загрожують діастазом. Саме тому дуже важлива фізична підготовка до вагітності: тренованим м’язам буде простіше повернути тонус.

У період вагітності, навпаки, важливо не перевантажувати м’язи черевного преса. Не варто носити підбори та підіймати важке. Встаючи з ліжка, важливо спочатку повернутися на бік, по черзі опустити ноги й тільки потім підійматися.

Якщо діастаз все-таки трапився, відновити м’язи живота можна за допомогою спорту. Допомагають такі вправи, як «вакуум живота» (ізометричне стиснення великих прямих і поперечних м’язів черевної порожнини) і «кішка» (помірні вигинання спини).

Також можливе хірургічне лікування – діастаз вшивають і роблять абдомінопластику.

Джерело woman.rambler
Не пропустіть