Філірування волосся: як зробити ідеальну стрижку

Як підкоригувати нову стрижку і додати об’єму тонкому волоссю? Ваша рятівниця – філіровка волосся. Розповідаємо, що це таке і які бувають види.

Що таке філіровка волосся і для чого вона потрібна

Під час філіровки волосся ви зістригаєте окремі прядки, які знаходяться на різній висоті. Філіровка потрібна, насамперед, для додання обсягу рідким і тьмяним локонам або для упокорення занадто густого волосся. Крім того, за допомогою філіровки можна скорегувати або повністю змінити форму зачіски.

Ножиці для філіровки волосся: як використовувати

Найпростіше робити філіровку волосся спеціальними ножицями. Вони бувають двох типів – односторонні та двосторонні. У першому випадку зубчики є тільки з одного боку, а в другому – з обох. Двосторонні ножиці для філіровки менше прорізають волосся. Якщо ви перукар, то краще використовуйте їх. Такі ножиці можна купити у будь-якому спеціалізованому магазині. Розповідаємо, як працювати філірувальними ножицями.

Розділіть волосся на пасма шириною приблизно 1,5-3 см. Починайте філіровку, відступивши від кінчиків на 2 см. Філіровку волосся потрібно робити відразу після стрижки. Акуратно введіть спеціальні ножиці в кожне пасмо і зробіть 1-3 клацання.

Види філіровки волосся

Зазвичай, виділяють три види філіровки для волосся:

  • філіровка по всій довжині – такий вид використовується для приборкання густого волосся і коригування рваних стрижок;
  • філіровка кінчиків волосся – використовується для додання легкості й природності зачісці, зазвичай, таку філіровку роблять плавними переходами;
  • філіровка волосся біля коренів – такий вид додає зачісці обсягу завдяки створенню коротких прикореневих пасем.

Філіровка на різній довжині волосся

На щастя, філіровку волосся можна зробити як на короткому, так і на довгому волоссі. Розповідаємо детально про особливості кожної довжини.

Філіровка на короткому волоссі

Багато стилістів не рекомендують робити філіровку на дуже короткому волоссі. Результат може виявитися не таким, яким ви очікуєте. Локони так і залишаться прилизаними, або вони надто піднімуться, як у стрижці «їжачок». Коротке волосся потрібно філірувати в ділянці скронь та верхівки.

Філіровка на середній довжині

Філіровка на волоссі середньої довжини допоможе створити вам графічне каре. Вона додасть зачісці обсягу та легкості. Тим, хто мріє про об’ємну шевелюру і легке укладання, філіровка точно підійде. Пряме волосся середньої довжини після філіровки стане більш слухняним й податливим для укладання.

Філіровка на довгому волоссі

Як правильно робити філіровку на довгому волоссі? Просто дотримуйтесь декількох правил.

Робіть філіровку після стрижки на сухе волосся. Хочете додати обсягу – вибирайте філіровку по всій довжині. Мрієте про гладке і прилизане волосся – зупиніться на філіровці кінчиків.

В процесі філіровки розділіть волосся на 3 рівні пасма. Для максимального результату відступайте від кореня на 1/3 частину довжини локона, а для м’якого ефекту – тільки на 2/3.

Джерело cosmo

Не пропустіть