Що робити, якщо в жовтні через теплу погоду зійшли цибулинні рослини? Замульчувати або видалити паростки

В останні роки все частіше городники стикаються з таким явищем, як раннє проростання цибулинних рослин восени. Для цього є кілька причин, але результат один – підмерзання і неминуче зменшення врожаю. Цього потрібно уникати, не даючи можливості паросткам з’являтися завчасно. Про те, чому це відбувається і що з цим робити, і піде мова у нашій статті.

Чому проросли часник і цибуля?

Потепління клімату – головна причина раннього проростання цибулинних. Якщо температура грунту і повітря вище середнього протягом тривалого періоду часу, листя і бруньки можуть прорости раніше терміну. Ми всі садимо цибулю і часник, керуючись старими прикметами, термінами і місячним календарем. Наприклад, всі знають, що потрібно закінчити з посадками до Покрови. Але клімат давно змінився, заморозки змістилися, підхід до городництва теж давно варто переглянути.

Закладення занадто дрібних рівчаків – ще одна причина, через яку цибулини проростають взимку. Головне правило: садити їх на глибину, яка в три рази перевищує їх розмір. Якщо ви не посадити їх досить глибоко, вони можуть рано прорости. Цибулини вимагють прохолодних нічних температур, які постійно перебувають на рівні (+ 4-9 0 C.). Якщо стає тепліше, ви можете побачити, що паростки з’являються восени.

Чому проросли квіти?

Якщо говорити про цибулинні квіти, то причини їхнього проростання можуть бути як тими ж, що описані вище, так і іншими. Особливо це стосується лілій. Проростання для них є особливо небезпечним, тому потрібно стежити за цим, не допускаючи появи ранніх паростків. Наприклад, вони з’являються восени, якщо ви купили торішній посадковий матеріал, який неправильно зберігався.

Також є сорти лілій, призначені для тепличної вигонки. Вони теж рано сходять і потім вимерзають навесні. Але найчастіше паростки з’являються, якщо посадити квіти в грунт занадто рано. Цибулинним рослинам необхідно близько 3 тижнів для вкорінення, але якщо часу до заморозків буде більше – цибулини проростуть. Садити їх рано не можна – краще пізніше, перед самими заморозками.

Що робити з паростками?

Якщо зеленого листя з грунту вилізло небагато, просто зріжте сходи. Пізніше в сезон цибулина утворює додаткові листові запаси. Якщо спостерігається суттєве зелене зростання або утворилися бутони, потрібно вжити заходів, перш ніж рослина замерзне. Додайте додаткову мульчу, накрийте місце посадки картонними коробками або плівкою, щоб захистити цибулини від морозу.

Якщо має бути по-справжньому погана погода, а цибулина вже «прокинулася» і навіть випустила бутон – зріжте цю стрілку. Принаймні, квітка порадує вас у вазі. Чи виживе сама цибулина – велике питання. Взагалі-то вони досить холодостійкі. Навіть якщо ви втратите всю верхівку рослини, цибулина все одно буде захована глибоко в грунті. Вона повинна повернутися до життя в наступному році.

Як не допустити проростання?

Не можна передбачити, якою буде майбутня зима, але убезпечити себе від проблем в осінній період можна. Купувати посадковий матеріал потрібно тільки в перевірених торгових точках або розплідниках. В інтернет-магазинах існує великий ризик купити некондиційні цибулини. Нормальний посадковий матеріал повинен бути без ознак проростання, з щільно прилеглими лусочками.

Висаджувати цибулинні раніше середини жовтня не варто. Краще зробити це пізніше, ніж отримати пророслий матеріал до морозів. Виняток становлять райони з холодним кліматом. Вкривати грядки з цибулинними можна тільки перед самими морозами, не раніше. Можна прикрити їх мульчею, брезентом або товстим спанбондом. Додавання укриття допомагає зберегти температуру ґрунту постійною і плюсовою. При цьому цибулини не проростуть завчасно.

Читайте також: Як правильно обрізати яблуню восени: п’ять основних правил


Не пропустіть