Сад буде в яскравих фарбах: як потрібно доглядати за петунією для пишного цвітіння

При належному догляді петунія буде радувати господарів своїми квітками досить тривалий час, починаючи з травня. Ця рослина дуже гарно цвіте і може залучати до себе основну увагу в загальній композиції саду. Але для цього необхідно дотримуватися кількох важливих правил утримання цієї рослини.

Загальні заходи по догляду

Петунії потрібно прищипувати в обов’язковому порядку, якщо мова не йде про низькорослі сорти. Далі формуються і обробляються бутони з квітками. І тільки потім петунію можна висаджувати на клумбу або в вазон.

Грунт повинен відповідати наступному складу: дернова земля, компост, торф, пісок. Не завадить і додавання комплексного добрива в гранулах, що спочатку гарантує збалансоване живлення. Полив сприятиме розчиненню гранул в грунті, який по можливості варто забезпечити і гідрогелем фракцією 2-4 мм.

Відцвілі бутони потрібно видаляти заради збереження краси рослини. Важливо зберігати і енергетичний запас петунії, видаляючи квітконіжку, яка теж вимагає для себе ресурсів.

Які добрива потрібні петунії?

Рясне цвітіння можна отримати використовуючи комбіновані добрива, готові комплексні органічні та мінеральні препарати. Важливо розділяти кореневе та позакореневе живлення. У першому випадку суміш вноситься безпосередньо в грунт, а позакореневий спосіб передбачає обприскування по стеблах і листю. Ці два підходи важливо чергувати, в результаті охоплюючи всі частини рослини.

Під час початкового росту і утворення зеленої маси слід робити акцент на високому вмісті азоту в добривах. Коли сформуються квіти, підгодівля повинна буде містити фосфорно-калійну основу. Калій стимулює процес бутонізації, а фосфор забезпечує зміцнення і розвиток кореневої системи петунії. На цьому етапі азот можна виключити або мінімізувати його кількість, щоб ресурс живлення був збалансованим, а не йшов тільки в стебла і листя.

Схема виконання підгодівлі

Нижче представлена ​​інструкція оптимальної підгодівлі, яку слід проводити для петунії:

  • Недражоване насіння рослини перед посівом бажано витримати в розчині янтарної кислоти (0,004%) від 12 до 24 годин для стимуляції росту.
  • Грунт слід збагатити поживними речовинами за допомогою органіки на зразок пташиного посліду. Вносять цю добавку у вигляді настою: на 3 л води – 100 г.
  • Після пікірування розсади через два тижні проводиться перша підгодівля з переважанням азоту. До закінчення цвітіння з інтервалами 5-10 днів вноситься комплексна добавка у вигляді мінерального препарату з фосфорно-калійною основою.
  • Якщо не вистачає заліза, що проявиться в пожовклих листках, петунію тричі з проміжком в тиждень потрібно буде підгодовувати залізовмісними засобами.

Народні добавки

Також буде не зайвим використовувати найпростіші рецепти із застосуванням дріжджових розчинів, які будуть стимулювати ріст. Як правило, цю основу розводять в теплій воді з цукром. Використовують садівники також кропив’яний настій і деревну золу, яка є джерелом того ж калію, фосфору і кальцію

. Але в кожному разі конкретні пропорції і рецепти підбираються індивідуально, виходячи з особливостей сорту, агротехнічних якостей грунту, клімату та інших факторів.


Не пропустіть