Розширені пори: як зробити їх непомітними

Розширені пори – це не дефект шкіри, а її особливість. Прибрати їх назавжди неможливо, але зробити менш помітними за допомогою правильного догляду цілком реально.

Як звузити пори на обличчі в домашніх умовах і які салонні процедури допомагають зменшити розширені пори, ми запитали у лікаря-дерматокосметолога Марини Кульбаєвої.

Чому з’являються розширені пори?

Розмір пор пов’язаний з генетикою. Одні люди народжуються з широкими порами, причому не тільки в T-зоні, а й по всьому обличчю. У інших візуально пори практично не видно. З віком їх розмір збільшується – так що, ви можете з цим зіткнутися і в 35, і в 40 років. Справа в тому, що шкіра втрачає пружність і розтягується, роблячи пори ще помітнішими. Подивіться на своїх батьків – якщо у них пори виражені, вживайте заходів по догляду просто зараз.

Грамотний домашній догляд і салонні процедури допоможуть візуально зменшити пори і зробити обличчя більш гладким.

Що можна зробити в салоні?

Процедури повинні покращувати якість шкіри і вирівнювати мікрорельєф.

Подружіться з різними чистками: від ультразвуку до механічної. Наприклад, хороший результат дає вакуумний гідропілінг шкіри обличчя HydraFacial. Ця апаратна методика вирішує відразу кілька завдань: глибоке очищення пор, легкий пілінг, зволоження і омолодження. Все це вкрай важливо для зменшення розмірів пор. Косметолог очищає обличчя за допомогою різних насадок і лікувальних сироваток, що містять антиоксиданти, мікроелементи і вітаміни.

Ще одна ефективна процедура від розширених пор – стимуляція колагену. Наприклад, фракційний радіочастотний RF ліфтинг. Поєднання електромагнітного впливу і мікроголок стимулює синтез колагену – це робить шкіру більш щільною і еластичною. Після сеансу якість шкіри помітно покращиться, а пори візуально скоротяться. Взагалі, процедури для стимуляції колагену потрібно обов’язково почати після 30 років, коли пружність шкіри зменшується, незалежно від того є у вас розширені пори чи ні.

Як доглядати ща обличчям вдома

Як правило, після маніпуляцій в салоні косметолог призначає домашній догляд, що включає засоби з проведеної процедури. Їх можна придбати просто в клініці. Це можуть бути різні миючі засоби і тоніки, які матують шкіру, маски і сироватки для використання як в ранковий, так і у вечірній час.

Ваш засіб для вмивання має містити кислоти – вони зменшують виділення себуму і знижують навантаження на пори. Обов’язково 2-3 разів на тиждень робіть делікатні ензимні пілінги – вони оновлюють шкіру і вирівнюють рельєф.

Жирні креми не підходять людям з розширеними порами – замініть їх на сироватки з рослинними інгредієнтами, які прибирають запалення, регулюють роботу сальних залоз і матують шкіру. По-перше, сироватка дає більш швидкий ефект і не жирніє шкіру протягом дня, як це буває з щільним кремом.

Народні засоби

Не буду оригінальною, якщо скажу, що це маски з глини. У неї прекрасні протизапальні і очищаючі властивості.

Чи можна прибрати пори назавжди?

Позбутися від розширених пор не вийде. Як я вже сказала, генетична схильність і вікові зміни – досить серйозні чинники, які можна лише контролювати за допомогою правильно підібраних косметологічних процедур, спрямованих на очищення пор і вирівнювання рельєфу, а також домашнього догляду, що включає інгредієнти, що знижують вироблення шкірного сала, які матують і зволожують шкіру.

Всі ці заходи допоможуть знизити вираженість пор, тобто зробити їх менш помітними.

Читайте також: 4 табу перед сном, які викликають безсоння і нездоровий колір обличчя


Не пропустіть