Рак нирки: 7 ранніх ознак, які не можна пропустити

Рак нирки входить в десятку найпоширеніших видів злоякісних пухлин. Він небезпечний і для жінок, і для чоловіків. Іноді схильність до раку нирки передається у спадок (тому, якщо у вашій родині були випадки цього захворювання, вам варто бути особливо уважним до свого здоров’я і регулярно перевіряти стан органів черевної порожнини), крім того, ймовірність розвитку хвороби підвищує куріння, надмірна вага, високий кров’яний тиск і тривале зловживання болезаспокійливими засобами. Ми зібрали найпоширеніші ранні прояви раку нирки, помітивши які, варто терміново звертатися до лікаря.

Опуклість в животі, на боці або в нижній частині спини

На жаль, рак нирки на ранній стадії майже не проявляє себе, і якщо з’являються зовнішні симптоми, найчастіше це говорить про те, що хвороба перейшла в серйозну стадію. Так, опуклості, що з’явилися в області живота, на боці або попереку – це прояв пухлини, яка вже дійшла до пізньої стадії.

Погані результати УЗД

Лікарі рекомендують регулярно робити УЗД органів черевної порожнини – в тому числі і тому, що зміни в нирках, викликані пухлиною, найімовірніше, будуть помітні при дослідженні, навіть якщо хвороба на ще дуже ранній стадії. Так як виявлений вчасно рак піддається терапії, варто регулярно обстежувати нирки та інші органи черевної порожнини.

Ниючий біль в боці

Багато пацієнтів скаржилися на тягнучий або ниючий біль у боці, який не докучає занадто сильно, але й не проходить. Якщо біль не вщухає протягом декількох днів, вам дійсно варто звернутися до лікаря.

Кров в сечі

Кров в сечі може бути викликана відносно нешкідливими причинами, які легко піддаються терапії, але в будь-якому випадку – це привід негайно звернутися до лікаря. У тому числі й тому, що кров у сечі – один із симптомів раку нирки, що розвивається.

Втома, втрата ваги

Втрата апетиту, необгрунтована втрата ваги і постійне відчуття втоми – небезпечний знак, який не варто ігнорувати. На жаль, якщо це прояви раку нирки, то вони говорять про те, що хвороба вже вступила в пізню стадію. У будь-якому випадку, якщо ви ніяк не можете відпочити або втрачаєте вагу без видимих ​​причин, не варто відкладати візит до лікаря.

Підвищення кров’яного тиску

Якщо ви ніколи не страждали від гіпертонії і ваш кров’яний тиск завжди був в межах безпечної норми, вам варто обов’язково звернутися до лікаря, якщо він раптом став підвищуватися. Справа в тому, що нирки допомагають регулювати баланс рідини в організмі, а також виробляють гормон ренін, який контролює кров’яний тиск. І якщо з нирками щось не в порядку, тиск буде рости.

Читайте також: Лікарі розповіли, якої дієти потрібно дотримуватись при захворюваннях нирок

Підвищена температура

Ще один симптом, який ніколи не варто ігнорувати: якщо температура нашого тіла підвищується, це завжди свідчить про те, що імунна система бореться з будь-яким ворогом. Це може бути вірус, бактерія або, можливо, пухлина. При відсутності явних симптомів іншої інфекції, таких як кашель, чхання або м’язовий біль варто перевірити стан нирок і звернутися до лікаря.


Не пропустіть