Пишні оладки без дріжджів, на звичайному кефірі – не падають навіть коли охололи

Щоб оладки на кефірі вийшли м’якими, повітряними та добре пропеченими, важливо знати деякі тонкощі та нюанси їхнього приготування. В обов’язковому порядку необхідно дотримуватися точних пропорцій всіх інгредієнтів, а також враховувати послідовність змішування продуктів між собою. Незважаючи на простоту цього рецепту, пишні та рум’яні вироби за смаком та зовнішнім виглядом не поступаються тим оладкам, які готують традиційним способом.

Для приготування страви потрібно:

  • кефір будь-якої жирності та температури – 400 мл
  • сіль – 4 г
  • просіяне борошно високої якості – 240 г
  • цукор – 10 г
  • харчова сода – 3 г
  • цукрова пудра – до смаку
  • рослинна олія – 80 мл

У будь-якій зручній ємності об’єднуємо кефір із сіллю та цукром.

У рідку суміш вводимо борошно. Перемішуємо. Отримуємо тісто, яке здається занадто густим. Це нормально. Після додавання соди воно набуде необхідної консистенції.

Важливо! Правильна густота тіста грає вирішальну роль для отримання якісних виробів. Додавання соди саме в кінці замішування дуже сильно впливає на очікуваний результат.

Додаємо в тісто соду. У цей момент досить в’язка маса набуває необхідної густоти. Залишаємо ніжне та еластичне тісто на столі на 10 хвилин. Більше його не перемішуємо. Це важливо!

Смажимо оладки до появи приємної золотистої скоринки. Для викладання тіста використовуємо десертну ложку. Маленькі оладки краще просмажуються. На другий бік оладки перевертаємо при виникненні золотистого краю внизу виробів та наявності невеликих бульбашок на їх поверхні.

Готову страву посипаємо легким шаром цукрової пудри.

Подаємо рум’яні оладки з медом, варенням або сметаною до сніданку або полуденку.

Читайте також: Котлети, тушковані у вершковому соусі – ситна страва на обід


Не пропустіть