П’ять речей, які не можна робити при отруєнні

Часто люди роблять помилки, намагаючись вилікувати від отруєння себе або близьку людину. Лікар-терапевт розповіла, що категорично не можна робити при отруєнні.

Отруєння діляться на харчові, хімічні, отруєння леткими речовинами, лікарськими засобами та грибами. Всі вони мають свої особливості, але містять загальний необхідний набір дій для їх нейтралізації. Коротенько це: звільнити людину від отруйної речовини, забезпечити вільне дихання, напоїти теплою водою або молоком і викликати лікаря.

П’ять речей, які не можна робити при отруєнні.

Самолікування. Викликати лікаря потрібно обов’язково, за винятком легких харчових отруєнь. Тоді достатньо промити шлунок, і дати сорбент.

Якщо людина без свідомості або схильна до цього, не дозволяйте їй лежати на спині. Переверніть її на бік, щоб вона не захлинулася блювотою.

Намагатися викликати блювоту у людини без свідомості, а так само у вагітних і при судомах не можна. Дочекайтеся лікаря.

При хімічних отруєннях не намагайтеся нейтралізувати кислоту лугом і навпаки. Це викличе виділення великої кількості газу, що посилить ступінь впливу отруйної речовини. Тому, не варто намагатися напоїти отруєну людину газованою водою. Використовуйте чисту воду без газу.

І, мабуть, найважливіше при отруєннях – профілактика. Бережіть себе. Не їжте сумнівну їжу і незнайомі гриби, не зберігайте продукти поряд з хімікатами, не зловживайте ліками. І пам’ятайте, часто уважність і акуратність – кращий спосіб уникнути отруєння.

Джерело 7mednews.ru

Не пропустіть