П’ять побічних ефектів від прийому аспірину, які можуть загрожувати життю

Аспірин здається давно перевіреними ліками, проте лікарі попереджають: його прийом протягом тривалого часу підвищує ризик багатьох потенційних побічних ефектів і ускладнень.

Ниркова недостатність. Результатом тривалого регулярного прийому анальгетичних препаратів, зокрема, аспірину є розвиток анальгетичної нефропатії, що представляє собою вид хронічної недостатності нирок. Згідно з наявними даними, негативний вплив аспірину на нирки залежить від вжитої кількості – в дозах вище 80 міліграмів аспірин може бути небезпечний, особливо для людей із серцевою недостатністю.

Ослаблення печінки. Весь аспірин, який приймається людиною, проходить через фільтри печінки, і якщо приймаються високі дози, виникає гепатотоксична небезпека. Простіше кажучи, може статися отруєння печінки, здатне завершитися в гірших випадках відмовою органу.

Пошкодження слизової шлунка. Регулярне використання аспірину є однією з поширених причин дискомфорту і болів шлунка – дані ліки агресивно впливають на слизову органу.

При наявності вже існуючої виразки аспірин може стати причиною подальших ускладнень, включаючи внутрішні кровотечі.

Тинітус. Тинітус або дзвін у вухах може розвиватися через надмірне використання аспірину.

Геморагічний інсульт. Дослідження показують, що прийом аспірину пов’язаний зі значно підвищеним ризиком кровотечі не тільки в шлунково-кишковому тракті, а й в головному мозку.

Синдром Рея. Синдром Рея є смертельним захворюванням, від якого найбільше страждають життєво важливі органи. У 30-40% випадків викликані ним ураження ведуть до смерті через дисфункцію стовбура мозку. Синдром Рея найчастіше зачіпає дітей і підлітків, які перехворіли на грип або вітрянкою і приймали аспірин.

Джерело Медик Форум
Не пропустіть