Прийшов час зайнятися садом: які дерева і чагарники висаджувати в серпні-вересні

Ось і підходить літо до кінця. Багато хто помилково вважає, що нарешті-таки можна перепочити від саду і городу. Однак це абсолютно не так. Адже саме зараз настав той час, коли потрібно готувати свою ділянку до майбутнього сезону. Якщо ви хочете зібрати хороший урожай на наступний рік, то чагарники і дерева краще висаджувати і пересаджувати в серпні або вересні. Давайте більш детально ознайомитися з тим, які культури найкраще висадити зараз.

Чому в серпні-вересні

Яку культуру необхідно висадити в серпні-вересні, важливо знати садівникові для того, щоб незабаром отримати хороший урожай. Помилково багато людей звикли в цей час збирати плоди, абсолютно не думаючи про те, що настав час посадити і нові дерева.

Чому саме в серпні і вересні? Перш за все, в цей період скорочується світловий день, а ночі стають холодними. Саме тому плодові культури і чагарники краще будуть адаптуватися до умов, ніж навесні. Однак слід звернути увагу на те, що таке правило актуальне далеко не для всіх культур. Мій сусід-садівник поділився тим, які чагарники і дерева він висаджує в кінці літа і початку осені.

Що висаджувати в серпні

Не звертаючи уваги на той факт, що літній період ще не закінчився, прийшов час задуматися про те, щоб посадити чагарники і дерева на своїй дачній ділянці. Крім того, настав ідеальний час для пересадки, так як рослини вже підготувалися до цього. Розглянемо окремо, які культури найбільше підійдуть для цього.

Кущі бузку

Перш за все, необхідно звернути увагу на чагарники бузку. Квіти вже давно відцвіли, тому кущі повністю підготувалися до відпочинку. При цьому слід звернути увагу на те, що листя не потрібно обривати з куща, чого не можна сказати про плодові рослини. Необхідно лише правильно підв’язати чагарник до опори, а потім ретельно його полити.

Що стосується майбутніх поливів, то це робити необхідно в залежності від вологості грунту. На початковому етапі після пересадки це слід робити частіше. Грунт повинен підсохнути на поверхні, перш ніж заново полити чагарник.

Хвойні культури

У серпні садівник також порекомендував зайнятися пересадкою будь-яких хвойних культур. Робити це він рекомендує вже в середині місяця. Однак ями для посадки найкраще готувати трохи раніше.

Вельми важливо забезпечити правильний догляд за хвойним чагарником або деревом. З цієї причини після здійснення пересадки культуру необхідно не тільки ретельно полити, а й прикрити агроволокном. Це необхідно для того, щоб пекучі промені сонця не нашкодили ніжній хвої. В іншому випадку вона висохне.

Щоб культура добре прийнялася і правильно розвивалася, вельми важливо також пересадити її на точно такому ж рівні, який був в попередньому місці або контейнері.

Посадка в вересні

Осінь є відмінним періодом для здійснення пересадки плодових культур. Багато садівників вважають, що цей час підходить для закладки молодого саду. Однак важливо пам’ятати про те, що робити ями для пересадки необхідно заздалегідь. Розмір їх має становити 60 на 60 см. А тепер розглянемо, що конкретно висадити або пересадити в вересні 2020 року.

Висаджуємо яблуню

Далеко не всі знають, що яблуню найкраще висаджувати у вересні. Завдяки ранній посадці культура зможе швидше прижитися і збагатитися всіма необхідними поживними речовинами.

Але тут важливо дотримуватися однієї умови – необхідний постійний полив. Крім того, яблуню необхідно регулярно підгодовувати комплексними добривами. Тільки завдяки цьому дерево швидше і краще адаптується до навколишнього середовища.

Груша та інші плодові дерева

До кінця вересня можна також зайнятися висадкою груш. Що стосується системи посадки цієї плодової культури, то вона буде точно такою ж, як і в попередньому випадку з яблунею. Це пояснюється тим, що у цих плодових дерев є точно така ж коренева система, а також вони схильні до одних і тих же захворювань. Що стосується правил поливу і внесення добрив, то вони будуть точно такими ж, як і у випадку з яблунею.

Паралельно з цим в кінці вересня можна також висадити домашню аличу і сливу. Догляд за цими плодовими деревами буде набагато простіший, ніж у випадку з яблунею і грушею. Необхідно лише періодично рихлити ґрунт біля крони сливи і аличі. В іншому ці культури є невибагливими у догляді.

Плодові чагарники

В кінці вересня також можна зайнятися посадкою плодових чагарників. Саме в цей час найкраще приживаються кущі малини, смородини та агрусу. Якщо ви будете слідувати вищеописаним рекомендаціям по посадці плодових чагарників і дерев, то зможете забезпечити себе хорошим урожаєм на майбутній сезон.

Я вже почала цим займатися. Так що відпочивати від саду і городу будемо з приходом пізньої осені і початку зими. А поки не розслабляємося, навіть якщо вже зібраний весь урожай.

Читайте також: Які дерева не потрібно садити біля будинку


Не пропустіть