Про які порушення в організмі повідомляє шум у вухах

Медики розповіли, на які захворювання може вказувати шум у вухах (тинітус).

Шум у вухах – це не хвороба, а синдром. Він може мати різні форми: гудіння, стукіт, брязкіт, шипіння тощо. Це слухові відчуття, які не пов’язані із зовнішніми звуковими подразниками, вони є результатом активності нервової системи.

У деяких випадках при шумі у вухах може виникати запаморочення, нудота, блювота.

Тинітус може виникати при перевантаженні вуха, наприклад, після гучного концерту. Можуть спровокувати шум у вухах і популярні сьогодні навушники.

Більше третини дорослого населення, хоча б раз у житті зазнавали подібні відчуття. Тинітус частіше зустрічається у чоловіків, людей з ожирінням, цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією та тривожними розладами.

Серед можливих причин виникнення шуму можуть бути патології ЛОР-органів, запальні процеси у вусі, алергічні реакції, чужорідні тіла.

Поява постійного шуму в одному вусі може вказувати на ураження слухового нерва, спричиненого запаленням або новоутворенням.

Дзвін у вухах може з’являтися і через інші причини. Це, зокрема, пухлина в ділянці носоглотки, внутрішнього вуха; остеохондроз, артрити і артрози; атеросклероз; гіпоглікемія.

Якщо шум у вухах виник раптово, досить довго зберігається і супроводжується нудотою, запамороченням, втратою свідомості, слід терміново звернутися до лікаря.

Джерело 7mednews
Не пропустіть