Правда або міф: чи можна схуднути на дробовому харчуванні?

Існує думка, що найправильніший режим харчування для фігури – «їжте часто і потроху». Насправді дробове харчування – споживання малих порцій їжі кожні 2 години – найчастіше рекомендоване людям, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, хронічними холециститами, хворобами оперованого шлунка, коли потрібно споживати їжу зовсім маленькими порціями, для того, щоб полегшити ферментативну активність.

Корисним дробове харчування може бути вагітним жінкам і особливо ефективним для тих, хто прагне скинути вагу.

Дробове харчування для схуднення

Розміри, частота порцій, а також підбір продуктів та страв індивідуальні і залежать від показань, результатів лабораторних досліджень.

Людині, яка прагне зменшити вагу, досить три основних прийоми їжі і два перекуси в день. Крім режиму харчування потрібно не забувати про правило екватора і феномен сумо.

«Екватор» – це умовна лінія, яка ділить день на дві частини.

«Екватор» завжди буде о 15:00, і неважливо, сова ви чи жайворонок. Після цієї години ікс метаболізм вуглеводів в нашому організмі сповільнюється, тому в другій половині дня дієтологи не рекомендую вживати:

  • фрукти, ягоди, сухофрукти, цукерки;
  • цукор, мед, джем, сиропи;
  • морозиво, будь-які десерти і кондитерські вироби;
  • вироби з борошна, випічку, хліб, лаваш, фітнес-хлібці, в тому числі, пасту і піцу;
  • гарніри у вигляді каш, суші і роли; молоко, сирники і запіканки;
  • червоні сорти м’яса, субпродукти, ковбаси, бекон;
  • крохмалисті овочі (буряк, картопля, морква, гарбуз).

Якщо до «екватора» кількість прийомів їжі більша, ніж після, ви будете втрачати зайві кілограми і приводити в норму показники здоров’я. Якщо пообідати у вас виходить тільки о 15:00 або пізніше, ви будете збільшувати вагу внаслідок жирової тканини. В дієтології це називається феноменом сумо.

Джерело elle

Не пропустіть