Полуниці потрібен калій: як допомогти рослині в жовтні

Осінь – це не привід відмовитися від робіт в саду. Саме правильний догляд за рослинами після закінчення їх плодоношення дозволить в новому сезоні поліпшити якість врожаю. Розберемося, чому і як підгодовувати полуницю в вересневі і жовтневі дні.

Що потрібно полуниці

Підживлення перед настанням заморозків дуже важливе, так як полуниця після такого догляду зможе краще перенести зимівлю, а плодові бруньки на кущах будуть утворюватися набагато інтенсивніше.

Особливості полуниці полягають в її потребах в калії. Саме його і не вистачає рослині, коли температура починає знижуватися.

Вся справа в тому, що калій сприяє закладці бруньок, формуванні листя і нарощуванні кореневої системи. Завдяки калію полуниця благополучніше переносить зиму, зміцнюються її клітинні мембрани, що дозволяє отримати в новому сезоні міцні, важкі і солодкі ягоди. Структура листя при цьому стає міцною і жорсткою.

Додаткова підгодівля фосфорними добривами допоможе брунькам успішно сформуватися для плодоношення в новому сезоні, забезпечить зміцнення коренів, допоможе в нарощуванні нових кореневих волосків і міцного листя.

Рецепт добрива для полуниці

Підгодувати цю ягідну культуру можна такими речовинами:

 • Монофосфат калію – 7 г.
 • Сульфат калію – 12 г.
 • Калімагнезія – 10 г.

Пропорції наведені на 10 л води.

Чим удобрювати не можна

Важливо знати, що внесення хлористого калію вкрай негативно позначиться на рості та розвитку полуниці.

Також не можна підживлювати полуницю азотним добривом. Воно викличе розростання зеленої маси, що для рослини небажано на зиму.

Органіка

Одні садівники не радять удобрювати полуницю восени гноєм і перегноєм. Інші наполегливо рекомендують це робити, грунтуючись на особистому досвіді. Перші говорять, що в органіці можуть міститися шкідники, що знищують рослини. Тому мульчування полуниці краще проводити тоді, коли закінчиться процес сокоруху і настануть холоди.

Інші кажуть, що органіка насичує грунт цінними поживними речовинами, а також покращує її структуру. Можна використовувати:

 • Перепрілий гній. Продукт змішують з водою в пропорції 1:5. Під кущ наливають 0,5 л розчину.
 • Курячий послід. Розводять водою в пропорції 1:12. Під кущ наливають по 0,5 л засобу.
 • Настої трав (1/3 ємності заповнюють травою, заливають водою (її беруть 2/3) і настоюють 10 днів). Поливають кущі з розрахунку 2 л під кожен кущ.
 • Деревний попіл. Його можна просто розсипати під кущами. Перед внесенням добрив полуницю рясно поливають.

Час осінньої підгодівлі

Точну дату встановити важко. Головне, щоб був остаточно завершений процес плодоношення. Для підгодівлі, як правило, вибирають вересень – початок жовтня.

Попередньо треба подбати про повноцінний догляд за кущами. Потрібно виконати наступне:

 • видалити старе листя;
 • обрізати вуса;
 • розсадити кущі (при необхідності);
 • розпушити грунт.

Перед тим, як вносити мінеральні добрива, кущі рясно поливають. До кінця жовтня можна повторити підгодівлю, додатково внісши порцію органічних добрив і мінеральних речовин.

Читайте також: Посадка помідорів на зиму: 2 простих способи для багатого раннього врожаю


Не пропустіть