Ознакою якої смертельної хвороби може бути хрипкий голос

Експерти фонду Cancer Research UK назвали смертельну хворобу, симптомом якої може бути хрипкий голос. Це рак гортані.

За словами фахівців, якщо людина стала помічати у своєму голосі зміни, які довгий час не проходять, є ймовірність, що у неї онкологічне захворювання.

Такі збіги відбуваються не завжди. Найчастіше хрипота є симптомом ларингіту або алергії. Також голос може змінитися, якщо напередодні особа сильно напружувала його (кричала, голосно співала) або сильно замерзла. Однак у цих випадках хрипкий голос повинен зникнути протягом трьох тижнів.

Є декілька факторів ризику, що збільшують шанси захворіти на рак гортані. По-перше, це куріння. Ризик тим вищий, чим більший стаж курця і кількість викурених сигарет. Пасивне куріння теж збільшує ризик розвитку раку.

По-друге, це алкоголь. Люди, які регулярно вживають міцні алкогольні напої, хворіють на рак у 6 разів частіше, ніж інші. Особливо небезпечне поєднання міцного алкоголю і сигарет.

По-третє, це вірус папіломи людини (HPV).

Які ще симптоми можуть вказувати на розвиток раку гортані? Це біль у горлі при ковтанні, постійний кашель, збільшені лімфовузли. Медики відзначають, що на ранніх стадіях захворювання може протікати безсимптомно.

Джерело 7mednews

Не пропустіть