Онкологи з США розповіли, як захиститися від раку шкіри влітку

З настанням літа онкологи не втомлюються нагадувати людям про необхідність дотримуватися заходів безпеки на сонці. Надмірний його вплив збільшує ризик розвитку раку шкіри, який є найбільш поширеним раком в багатьох розвинених країнах.

“Коронавірус COVID-19 змусив людей залишатися в приміщенні, і багато хто прагне повернутися до занять на свіжому повітрі зі скасуванням деяких карантинних заходів», – говорить доктор Лаура Макарофф, старший віце-президент з профілактики та раннього виявлення раку в Американському онкологічному товаристві (ACS) . – «у міру того, як все більше людей виходять на вулицю, практика соціального дистанціювання і уникнення скупчення людей як і раніше дуже важлива для зниження ризику передачі коронавірусу. Важливо не забувати про ризики перебування на сонці і сонячні опіки, та вживати відповідних заходів для захисту шкіри”.

Як запобігти раку шкіри

За даними ACS, меланома, найсмертоносніший тип, становить близько 1% всіх випадків раку шкіри. Але його появі можна запобігти. Більше 90% випадків викликані впливом ультрафіолетового випромінювання сонця або засмагання в приміщенні.

Ви можете зменшити ризик шляхом:

  • Не засмагати – жодний вид засмагання не є безпечним для здоров’я.
  • Нанесіть велику кількість сонцезахисного крему широкого спектру з мінімум 30 SPF (сонцезахисний фактор).
  • Носіть сонцезахисний одяг і капелюхи з широкими полями.
  • Шукайте тінь з 10 до 16 годин, коли сонце найсильніше.
  • Будьте особливо обережні біля води, снігу та піску.

Не пропустіть