Не тільки алергія: 7 найнебезпечніших літніх хвороб

Іноді ми пов’язуємо захворювання з тими порами року, коли вони частіше спостерігаються. Наприклад, ГРЗ та грип вважаються осінніми. Є й літні хвороби. Одна з найпоширеніших – алергія на пилок і цвітіння, вона починається ще навесні і триває, зазвичай, протягом усього літа. Але є й інші, не менш неприємні і досить небезпечні порушення здоров’я, які трапляються саме в літній сезон.

Ангіна

У спеку люди охолоджуються всіма доступними способами, а іноді ще й такими смачними – морозивом, коктейлем з льодом, а ще можна скупатися в холодній воді. Навіть зайти в магазин, де кондиціонер створює температуру, наприклад, +18 з вулиці, де +30, – вже легкий спосіб захворіти на ангіну, ларингіт або фарингіт. Ці хвороби дуже часто зустрічаються саме влітку.

Головні симптоми: підвищення температури, біль у горлі, почервоніння, наліт на мигдалинах.

Цікаво, що влітку у ангіни найчастіше трапляються ускладнення, тому що багато переносять її на ногах, будучи не в силах повірити, що могли захворіти в теплу пору року саме нею.

Кишкові інфекції

У спеку бактерії поширюються особливо швидко. Навіть холодильник не захищає продукти від швидкого псування, але, що найцікавіше, деякі види бактерій, які вже оселилися на них, не відразу змінюють їх смак, колір, запах, тому отруїтися дуже легко. Поширенню сприяють і не дуже ретельно вимиті руки. Підсумок – нудота, блювота, діарея, слабкість, температура, причому у всієї сім’ї (кишкові інфекції дуже заразні).

Пий більше води, не купуй продукти на запас і обов’язково мий руки.

Шкірні інфекції

У сезон відкритого одягу і при цьому частих тілесних контактів (в громадському транспорті, наприклад) підхопити шкірну інфекцію дуже легко. Не виняток – пляжі, басейни, де існує високий ризик зараження грибком .

Дуже важливо стежити за гігієною, намагатися уникати тілесних контактів, а будь-які ранки заклеювати, щоб не допустити потрапляння інфекції.

Отит

Спочатку ти грієшся на сонці, потім пірнаєш в воду, температура якої не завжди достатньо тепла, а потім ще й не витираєш вуха як слід – ось і спосіб отримати отит. До речі, влітку часто виникає ще один різновид – аероотит. У цю пору року ми найчастіше подорожуємо. При зльоті і посадці літака ризик виникнення захворювання збільшується через перепади тиску.

Для профілактики можна перед польотом закапати в вуха судинозвужувальні краплі, а перед пірнанням вставити в них ватні тампони з вазеліном.

Міозит

Хвороба любителів кондиціонерів. Довго сидіти під ним або спати біля нього – все одно що взимку годинами стояти біля відкритого вікна. М’язи запалюються, стають буквально кам’яними, і доторкнутися до них боляче. Доведеться пройти курс масажу, розігріваючих процедур, накладати компреси і пити ліки від запалень. І не потрібно зловживати прохолодою кондиціонерів і вентиляторів.

Читайте також:5 небезпечних хвороб, які можна підхопити від комах цього літа

Цистит

Запалення сечового міхура – дуже часте літнє захворювання. Щоб його уникнути, не варто довго купатися (особливо в холодній воді),після купання важливо максимально швидко переодягнутися в суху білизну. І пити більше води.

Стоматит

Виразки в роті – явище неприємне і дуже хворобливе. Вони заважають їсти, пити, розмовляти. І часто виникають не тільки у дітей, але й у дорослих. Вся справа в поганій гігієні – як слід мий руки і продукти. Якщо хочеться перекусити на вулиці, обов’язково тримай при собі вологі серветки.


Не пропустіть