Названо напої, якими не можна запивати ліки

Деякі продукти і напої не рекомендується вживати під час прийому медикаментів. У нашій статті ми розповімо, чому не потрібно запивати таблетки мінералкою і що станеться при змішуванні алкоголю і антибіотиків.

Алкоголь послаблює центральну нервову систему, тому він може посилювати заспокійливі препарати. Тому категорично не можна запивати снодійне алкоголем. Також не можна вживати спиртне під час прийому антибіотиків: це може пошкодити печінку. А парацетамол, як свідчать останні дослідження, сам по собі шкідливий для печінки, тому не варто посилювати його дію алкоголем.

Антибіотики не сумісні з кофеїном, який при впливі медикаментів гірше засвоюється і викликає підвищення тиску і безсоння. Тому не можна вживати каву і чай при прийомі таблеток.

Уважніше варто бути і любителям грейпфрутів. Сам по собі цей цитрус дуже корисний, але з медикаментами (особливо, снодійними, а також ліками, що знижують тиск і рівень холестерину) може призвести до непередбачуваних побічних ефектів.

З мінеральною водою теж «не все в порядку»: вона містить кальцій і залізо, які послаблюють ефективність препаратів для лікування щитовидної залози і остеопорозу.

Через те, що молоко теж багате на кальцій, його варто пити з обережністю під час курсу антибіотиків. Кальцій зв’язує активна речовина в кишечнику, погіршуючи його всмоктуваність.

Крім того, фахівці попереджають про те, що небезпечною може бути навіть звичайна питна вода. У водопровідній воді можуть бути небезпечні бактерії і сполуки хлору, а в джерельній воді – важкі метали, тому воду потрібно кип’ятити.

Джерело Telzir.ru
Не пропустіть