Науковці відповіли, чи призводять смартфони до погіршення стану психічного здоров’я дітей

Нове дослідження показало, що користування гаджетами ніяк не впливає на психічне здоров’я підлітків. Про це повідомляє Вона з посиланням на WebMD.

“Можливо, дорослим час перестати сперечатися про те, шкодять підліткам смартфони та соціальні мережі, чи ні, та почати підтримувати їх як в офлайні, так і в інтернеті”,- сказала співавтор дослідження Кендіс Оджерс.

В рамках дослідження вчені опитали більше 2000 дітей віком від 10 до 15 років, та відслідковували смартфони майже 400 із них протягом двох тижнів.

Підлітки щоденно повідомляли про стан свого психічного здоров’я та про використання ними смартфонів і комп’ютерів.

Ані використання більшої кількості цифрових технологій, ані збільшення часу, відведеного за користуванням ними, ніяк не пов’язано з погіршенням стану психічного здоров’я.

Єдиний вплив гаджетів на ментальне здоров’я дітей був позитивним та вкрай незначним.

Наприклад, ті хто надсилав багато повідомлень, почувалися краще, ніж ті, хто надсилав їх рідше.

“Всупереч поширеній думці, що смартфони та соціальні мережі завдають шкоди психічному здоров’ю підлітків, ми не бачимо жодних доказів, що час, проведений в Інтернеті, пов’язаний з підвищеним ризиком виникнення проблем із психічним здоров’ям”, – заявила Майклін Дженсен у випуску новин UCI. Дженсен – доцент психології університету Північної Кароліни в Грінсборо.

Результати дослідження було опубліковано в журналі Clinical Psychological Science.


Не пропустіть