Медведка нападає на картоплю: як зрозуміти, що це вона і захистити від неї рослину

При вирощуванні картоплі можна зіткнутися з такою проблемою, як знищення врожаю медведкою.

Як зрозуміти, хто шкодить урожаю

Зрозуміти, що це комаха шкодить посадкам, можна по зіпсованим бульбам. Для цього потрібно підкопати декілька кущів скраю. Вони виїдаються дорослими особинами і личинками зсередини. Такі бульби зберіганню не підлягають, так як швидко починають гнити.

Якщо пошкоджене коріння, стебла рослини сохнуть і падають на землю.

Як захистити урожай

Знищення хімічними препаратами

Допомагають «Медветокс», «Грізлі» та інші засоби, які мають сильний запах. Хімікати розкладають в борозенки на глибину 2-5 см. Борозенки влаштовують між грядками не менше ніж в 10 см від бульб. Засоби застосовуються одноразово на початку сезону.

Препарат «Террадокс» краще використовувати перед дощем. Він надійний, але використовувати його часто не слід, так як у комах виробляється стійкість до діючих речовин. У міжряддях робляться ямки або борозенки, куди закладаються гранули на глибину 2-4 см.

Засіб «вофатоксом» призначений для виготовлення приманок. Розварена каша з перлової, горохової або пшоняної крупи змішується з інсектицидом, заправляється просмаженою олією. Приманка розкладається в борозенки в міжряддях картоплі, присипається землею.

При перших ознаках появи шкідника можна використовувати біологічний інсектицид «Метаризін». Це препарат, до складу якого входить гриб Metarhizium anisopilae. Грунтовий гриб просувається на глибину в місця проживання комах. Діє і на дорослих, і на личинки, і на яйця. Спори гриба проростають в медведку. В результаті зменшується популяція шкідника. На рослини діє як добриво, підвищуючи врожайність і покращуючи ріст. Захищати цей препарат буде кілька місяців. Перезимувавши в грунті з грибом шкідник стає ослабленим, не здатним до розмноження. Розчином препарату поливають картоплю під корінь один раз за пару днів до розпушування, підгортання. Ефекту слід чекати близько двох тижнів.

Натуральний інсектицид «Екокіллер від капустянки» засипається в борозенки в міжряддя в суху погоду, присипається грунтом. Людям і тваринам препарат не шкодить. Шкідник гине від осушення через руйнування верхнього воскового шару тіла. Порошок корисний для рослин, зміцнює коріння і зелену масу.

Знищення медведки механічним способом

В виявлені нірки залити воду з розчином господарського мила з розрахунку 10 г мила на відро води.

Влаштувати пастки зі скляних або пластикових пляшок. Зсередини їх потрібно змастити медом. Потім пляшку потрібно вкопати в землю і прикрити залізом у вигляді будиночка і соломою. Капустянка приповзе на запах, але вибратися з пляшки їй не вдасться.

Вважається, що для капустянки запах пива є дуже привабливим. Тому можна влаштувати пастки з пляшок так, як описано вище, і налити туди трохи пива.
Способів захисту врожаю достатньо. Залишилося вибрати, що більше підходить в залежності від розмірів посадки і доступності засобів.

Читайте також: Попелиця на трояндах: 7 ефективних методів боротьби з нею


Не пропустіть