Листки ростуть, а квітконосів немає: чому орхідея не хоче цвісти

У середньому орхідея цвіте десь 1-2 рази у рік. Цвітіння може тривати до 4 місяців, тому після покупки фаленопсис тішить око свого господаря ще тривалий час. Потім настає період відпочинку. Рослина скидає квіти, набирається сили. Після цього орхідея знову викидає квітконос. Але часом це не відбувається, хоча листова маса хороша. Чому орхідея може не цвісти?

Ґрунт – справжній ворог

Навіть деяким досвідченим квітникарам здається дивним, що фаленопсис повинен рости в прозорому горщику та без ґрунту. Але земля йому для росту та нормального життя справді не потрібна. Коріння любить світло, тому горщик має бути прозорим. Крім того, в горщику повинні бути прорізи.

Якщо орхідея не цвіте, обов’язково придбайте прозорий горщик, позбудьтеся ґрунту, замінивши його відповідним субстратом. Через деякий час ситуація буде виправлена. З’являться квіти.

Правильний полив

На орхідеї немає явних ознак захворювання, але вона не цвіте? Можливо, треба переглянути метод та частоту поливу. При сильному перезволоженні на рослині з’являється багато листя, а квіти відсутні.

Поливати її потрібно, коли субстрат і корінці стали повністю сухими. У такий період поверхня кореневої системи набуває сіро-сріблястого відтінку. Найкращий спосіб поливу – поставити горщик в ємність із водою на 1,5-2 години. Через бічні прорізи вода надходитиме до коріння. Після закінчення процедури рекомендується оббризкати рослину.

Вода для поливу фаленопсису має бути кімнатної температури. Деякі люди, які вирощують орхідеї, кажуть, що температура води має бути 45 градусів за Цельсієм.

Не перегодовуйте рослину

Орхідею, як і інші рослини, потрібно періодично удобрювати але не частіше 2 разів на місяць. Рідше можна, а частіше – ні. Зловживання добривами загрожує тим, що орхідея перестане цвісти. Бажано використовувати лише спеціальні засоби. Додавати добрива краще у воду, якою здійснюється полив.

Оптимальна температура повітря

У орхідеї відсутній період спокою. Тому знижувати температуру повітря у зимовий період не потрібно. Оптимальна температура від +20 до +30 градусів.

Зниження градусів на ніч – це те, що дасть поштовх до розвитку квітконосів. Справа в тому, що у природному середовищі вночі температура повітря опускається на 7-9 градусів. Якщо у приміщенні створити такі ж умови, жодних проблем із появою квітконосів не буде. Навіть у звичайній квартирі це легко зробити. Просто залиште відкритим вікно. Рослина почуватиметься комфортно. Незабаром вона потішить вас новими квітами. Відчиняючи вікно, слідкуйте за тим, щоб орхідея не переохолодилася. Морозне повітря не повинно на неї потрапляти.

Вологість

Ще один важливий момент, який може вплинути на появу квітів, – це знижена вологість. Критичний показник становить 40%. Оптимально, щоб у приміщенні вологість була лише на рівні 60-80 %. При надто низькій вологості можна навіть спостерігати скидання орхідеєю квітів.

Тому у приміщенні, де знаходиться квітка, треба робити регулярне провітрювання. Якщо опалювальні прилади працюють, поставте біля квітки ємності з водою. Можна використовувати зволожувач повітря.

Освітлення

Орхідея любить сонячне світло але не пряме проміння. Особливо це важливо влітку. Якщо квітка стоїть у такому місці, куди потрапляють прямі сонячні промені, доведеться додатково регулювати рівень освітленості, щоб на листі та квітах не з’явилися опіки.

У природному середовищі рослини мають 10-годинний світловий день. Для цвітіння їм потрібно створити такі самі умови. Взимку орхідею краще досвічувати фітолампами. Але це стосується рослини, яка лише у стадії розвитку квітконосів. Якщо квіти вже розцвіли, досвічувати не потрібно. Можна навіть поставити горщик із рослиною у темному куточку кімнати.

Висновок

Пам’ятайте, що орхідея не любить частого поливу. Якщо орхідея страждає від великої кількості вологи, вона може швидко загинути.

Якщо у вашому будинку багато орхідей, не думайте, що всім потрібен однаковий догляд. Якщо вони цвітуть не в один час, не переживайте. Причина може бути прихована у різному наборі генів.

Намагайтеся, щоб у приміщенні, де ростуть орхідеї, не було надто сильного перепаду температури повітря. Обов’язково слідкуйте за вологістю повітря. Якщо вона буде сухою, рослина не дасть нових квітів.

Не пересаджуйте часто рослину, особливо під час цвітіння. Робити це потрібно лише у разі крайньої необхідності – коріння сильно розрослося, розбився горщик чи почалося захворювання. У таких випадках треба швидко вживати заходів.

Читайте також: Як правильно обрізати фікус Бенджаміна: особливості процедури


Не пропустіть