Лікарі порадили вживати 8 трав з потужним антивірусним ефектом

Запалення – це унікальна реакція організму на будь-який несприятливий фактор або зовнішній подразник. Дія запального процесу направлена на знищення причини і відновлення нормальної роботи організму.

Фактори, які викликають запальну реакцію, можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми – мати вірусне, бактеріальне походження або викликатися продуктами їх життєдіяльності. Тому, всі лікувальні процедури починаються з діагностики, коли точно встановлюється хвороботворний збудник і призначається боротьба з патогеном, який викликав це порушення. Діагностичними дослідженнями і призначенням терапії, повинні займатися тільки медичні фахівці, тому що багато захворювань мають настільки схожі симптоми, що відрізнити їх можна тільки за непрямими ознаками або за деякими оцінками, а лікування буде абсолютно різним. На допомогу медикаментозній терапії, в складі комплексного лікування, часто лікарі призначають фітопрепарати.

Фітолікування, в складі інших оздоровчих процедур, таких як дієтичне харчування, ЛФК, фізіотерапевтичні заходи, значно прискорить одужання і відновить організм після хвороби.

Боротьба з вірусними захворюваннями

Вірусні збудники є найпоширенішими причинами сезонних запальних захворювань. Проявлятися вони можуть по-різному, найчастіше – підвищенням температури, болем різної інтенсивності і локалізації, набряком, шкірними висипаннями, слабкістю і так далі, в залежності від збудника. Знизити запальний процес допоможуть лікарські трави.

Аїр звичайний

Коріння цієї рослини ефективно застосовують при лікуванні грипозних проявів, захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, травного тракту, опорно-рухового апарату. До складу рослини входять ефірні олії, які містять фітонциди – елементи, які пригнічують діяльність хвороботворних мікроорганізмів. Крім цього, в аїрі є дубильні і крохмалисті речовини, вітамін С і різні смоли. Коріння рослини часто додають в лікувальні збори, їх використовують в якості відварів, настоїв, присипок.

Меліса лікарська

Ця трава володіє високим антисептичним, спазмолітичним і спастичним ефектом. Тому, постійно використовується при запальних процесах дихальних шляхів і захворюваннях органів травлення. Ефірні олії меліси володіють антиоксидантними і протизапальними властивостями, забезпечують бактеріостатичний і противірусний ефект. Меліса містить дубильні речовини, гіркоти, солі мінералів і рідкісні кислоти, які мають потужний оздоровчий вплив.

Материнка звичайна

Ця трава також відома як спеція Орегано. Її призначають в комплексній терапії при захворюваннях травного тракту, запальних процесах в порожнині рота, нижніх дихальних шляхах, гінекологічних порушеннях. Цей багаторічник містить величезну кількість ефірів – до 1,2% і флавоноїдів, що сприяють активному виробленню лейкоцитів, що захищають від хвороботворних патогенів, активізує імунітет. Крім цього, в Орегано міститься аскорбінова кислота, калій і кальцій, необхідні організму.

Листя евкаліпта

У склад цієї рослини входить цинеол – натуральна антисептична речовина, яка має потужний противірусний вплив. Настої і відвари листя евкаліпта застосовують як протизапальний, болезаспокійливий та імуномодулюючий засіб. Його успішно використовують для лікування стоматиту, отитів, вірусних інфекцій, захворювань кишкової, сечостатевої та травної системи.

Протизапальні рослини

Траволікування має серйозний ефект в лікуванні запальних захворювань. Природні компоненти знижують запальні процеси, покращують регенерацію клітин, знімають спазми і больові відчуття, роблять позитивний вплив на загальне самопочуття. При лікування слід знати, що рослинні компоненти впливають м’яко, поступово. Вони володіють накопичувальним ефектом, який продовжиться і буде діяти ще протягом досить довгого часу.

Шавлія лікарська

Трава володіє серйозним протизапальним і протимікробним ефектом. В її складі є велика кількість алкалоїдів, флавоноїдів, дубильних речовин. Шавлія багата корисними мікроелементами і кислотами. Природні речовини листя шавлії мають в’яжучі, фітонцидні, дезінфікуючі властивості. Тому, відвари і настої часто застосовують як примочки, полоскання та інгаляції при різних проявах захворювань.

Ромашка аптечна або лікарська

На відміну від садових, лікарські види рослин мають універсальний вплив на весь організм. Її широко застосовують при захворюваннях органів дихання, травлення, сечостатевої та нервової системи. Можна сказати, що ромашку рекомендується призначати при будь-якому захворюванні. Це пояснюється тим, що в ромашці основною біологічно активною речовиною є азулен.Він сприяє поліпшенню захисних функцій лейкоцитів, прискорення відновних процесів, дає заспокійливий ефект. А велика кількість флавоноїдів забезпечує протимікробну дію. У лікування можуть використовуватися будь-які частини рослини, як настої для пиття або інгаляцій, відвари для полоскання, ванночки для зовнішнього застосування або клізм.

Чебрець

Ця рослина є джерелом унікальної ефірної олії, багатої тимолом, карвакролом і борнеолом. Він має потужний ефект при запаленнях будь-якого походження. Найчастіше, його призначають при сильному кашлі, респіраторних захворюваннях, бронхітах, артритах. Флавоноїди, які містяться в чебрецю, допомагають відкашлюванню, пом’якшують запалення, зменшують біль. Компоненти чебрецю стимулюють імунні процеси, поліпшують клітинний метаболізм.

Ехінацея пурпурна

Ця рослина має величезну кількість найкрасивіших назв, таких як квітка прерій або вечірнє сонце, і така ж кількість корисних властивостей. Вона володіє найпотужнішим імудомодулюючим впливом на всі клітини і тканини нашого організму. Ехінацея стимулює захисні сили організму, збільшує вироблення лейкоцитів і підвищує їхню активність. Її прийом має потужний профілактичний вплив на організм, підвищує його опірність хвороботворним бактеріям і вірусам.

Фенольні сполуки і дубильні речовини, які містяться в рослині, мають антимікробну, жарознижувальну і знеболювальну дію. Глікопротеїни, сапоніни, біометали і вітаміни – мають противірусний тау імуностимулюючий ефект. Ехінацею можуть призначати при захворюваннях як для перорального вживання, так і у вигляді ванночок, примочок і присипок.

 


Не пропустіть