Лікарі назвали популярні міфи про глисти і гельмінтоз, в які небезпечно вірити

Гельмінтоз – це зовсім не те, що б ми хотіли мати у себе. І ми намагаємося себе убезпечити, звертаємо увагу на різні знаки і симптоми. Чи все ми робимо правильно? Шість міфів.

Міф No1. Вимив руки, застрахувався від глистів. Цього не достатньо. Яйця гельмінтів ми можемо отримати поїдаючи немиту ягоду зі свого городу або пообідавши у закладі громадського харчування, з’їздивши у відпустку в екзотичну країну або скупавшись у відкритій водоймі. Хоча, звичка до дотримання особистої гігієни – справа хороша.

Міф No2. Якщо ти скрипиш уві сні зубами, значить у тебе глисти. Поширене повір’я, але правильне лише частково. Підвищений тонус щелепної мускулатури – наслідок високого нервового напруження. Деякі гельмінти, дійсно, виділяють токсин, що збуджує нервову систему, але далеко не всі. І не кожна стресова ситуація пов’язана з глистами.

Міф No3. Негативний аналіз – гарантія відсутності гельмінтів. Якби все було так просто. У нашій країні поширено близько двадцяти видів глистів, в світі на порядок більше. Аналіз калу виявляє тільки двох-трьох паразитів. Точніше аналіз крові на антитіла, але він дорогий і його краще робити в стаціонарі.

Міф No4. Блідість і худорлявість – ознаки гельмінтозу. Скоріше ні ніж так. Не кожна людина з гельмінтами бліда та худа і навпаки. Такий стан може прийти до людини разом з цілим рядом захворювань від анемії до туберкульозу.

Міф No5. Якщо болить живіт, значить завелися глисти. Буває. Але трапляється, що гельмінтоз проходить безсимптомно або супроводжується слабкістю і головним болем або станом, що нагадує застуду. Водночас, біль в животі може говорити про найрізноманітніші патології ШКТ і не тільки.

Міф No6. На річ, яка впала паразити забираються не відразу. Ви ж самі розумієте, що це жарт. Досить небезпечно, якщо річ упускає дитина, а потім тягне її в рот. Вам треба негайно вимити цю річ з милом перед тим, як повернути дитині.

І все-таки, якщо у вас є побоювання, що у вас або ваших близьких гельмінтоз, зверніться до фахівця і пройдіть обстеження. Не займайтеся самолікуванням!


Не пропустіть