Лікарі назвали кращий мінерал для профілактики раку підшлункової залози

Американські дослідники з університету Індіани вважають, що достатня кількість магнію у нашому організмі, може знизити ризик виникнення і розвитку пухлини підшлункової залози.

Фахівці Національного інституту по боротьбі з раковими захворюваннями стверджують, що злоякісні пухлини підшлункової залози стоять на четвертому місці серед причин усіх смертей від раку. Статистичні дані підтверджують, що рівень смертності від цього захворювання неухильно зростає з кожним роком. Ця форма раку відрізняється від інших видів своїм низьким рівнем п’ятирічної виживаності. Тому так важливі раннє діагностування та профілактичні заходи цього захворювання.

Споживання магнію і розвиток раку підшлункової залози

Було проведено широкомасштабне дослідження, в якому взяли участь близько 70 тисяч осіб, починаючи від віку 50 і до 75 років. Вчені вишукували безпосередній зв’язок між рівнем магнію в організмі і розвитком ракових захворювань. При цьому, з’ясовували вплив таких чинників, як вікові і статеві особливості, індекс маси, вживання нестероїдних протизапальних засобів, біодобавок з магнієм.

Серед всіх добровольців рак підшлункової був виявлений у 151 пацієнта. Дослідницькі дані показали, що зменшення добового вживання цього мікроелемента всього на 100 мг, збільшило ризик розвитку злоякісних новоутворень на 24%. З’ясувалося, що вплив магнію на пухлини підшлункової залози не пов’язується ні з якими особливостями пацієнтів, крім додаткового вживання магнієвих добавок (у вигляді вітамінів або інших форм).

Вчені медики стверджують, що для людей, які мають більш високу ймовірність розвитку цього захворювання, включення цього мікроелемента в раціон принесе значну користь для попередження раку. Фахівці вважають, що серйозні дослідження ще повинні проводитися. Але вже зараз можна з упевненістю стверджувати, що в профілактичних цілях всі люди повинні включати в свій щоденний раціон продукти, багаті магнієм – зелені листові овочі, насіння і горіхи.

Природні джерела магнію

Потреба в магнії коливається в залежності від індивідуальних особливостей. У здорової дорослої людини вона може становити 400-500 мг щодоби.

Магній міститься в таких продуктах (у напрямку зниження):

 • в крупах – особливо багато його в гречці і пшоні;
 • в бобових культурах; лісових горіхах, халві;
 • в сухому молоці, куразі, плодах цитрусових;
 • яловичій печінці, кролячому і свинячому м’ясі;
 • в пшеничних виробах, кукурудзі, моркві і зеленому салаті;
 • молочних продуктах, рибі, яйцях;
 • в картоплі, цибулі, капусті;
 • в помідорах, буряках, яблуках і сливах.

Магній в організмі всмоктується в 12-палій кишці і товстому кишечнику. При вживанні сечогінних препаратів і посиленому виведенні рідини (пиття кави, спиртних напоїв, вітамінів з калієм), велика частина магнію вимивається з сечею.

Ознаки магнієвого дефіциту

Недостатня кількість магнію в організмі може виникати через захворювання сечостатевої системи, кишкових розладів, регулярного прийому сечогінних і певних контрацептивних засобів, вживання алкоголю і напоїв, що містять кофеїн.

При дефіциті магнію спостерігається:

 • підвищена нервозність, порушення сну;
 • запаморочення і головні болі;
 • перебої серцевого ритму і перепади тиску;
 • швидка стомлюваність, мерехтіння перед очима;
 • судоми і спазми м’язів;
 • підвищене випадання волосся.

Важливу роль грає правильне співвідношення магнію з іншими елементами в організмі, особливо з кальцієм. Тому, в аптечних вітамінів всі речовини містяться в оптимальних дозуваннях. Кальцій і магній несуть відповідальність за здоров’я зубів і тканин кісток. Правильний баланс магнію з фосфором і натрієм, необхідний для регулювання процесів в нервовій системі і м’язовому апараті. А для правильних обмінних процесів магнію, необхідні вітаміни групи В, D, Е і калій.


Не пропустіть