Лікарі назвали комплекс вправ для вагітних, щоб налаштувати організм на легкі пологи

Як підготувати свій організм до пологів, щоб вони пройшли легко і якомога менше болісно?

У деяких жінок пологи виходять легкими і швидкими від природи. Але просто сподіватися на щасливий випадок – мало. Підготуйте свій організм до появи малюка за допомогою нескладних вправ. Тільки заздалегідь проконсультуйтеся з гінекологом про те, що вам можна їх виконувати.

Для безболісних пологів

1. З положення стоячи повільно сядьте навпочіпки, не відриваючи ноги від підлоги. Затримайтеся на 15-20 секунд, встаньте. Згодом збільшуйте час присідань до 1 хвилини. Вправа зміцнює області живота і таза.

2. Ляжте на спину біля стіни, притисніться до неї сідницями, ноги підійміть, акуратно переступаючи по стіні вгору. Розведіть ноги в сторони якомога ширше, затримайте положення на 30 секунд.

3. Сядьте на стілець, глибоко і повільно дихайте: вдих через ніс, видих через рот, так кілька хвилин. Якщо вам важко або паморочиться голова, припиніть вправу.

4 Ляжте на спину, розслабте м’язи, починаючи з стегон, потім ноги, сідниці, живіт. Спокійно і повільно дихайте.

Для стимуляції пологів

Не потрібно квапити дитини з виходом назовні. Але є кілька видів фізичних вправ, які вважаються стимуляторами початку пологів:

  • Плавання
  • Ходьба
  • Ходьба по сходах
  • Сидіння на корточках.

Гімнастика при тазовому передлежанні

Дитина до останнього може перевернутися сама, але якщо хочете їй допомогти – виконуйте ці вправи з 32 тижня вагітності (за погодженням з лікарем).

1. Полежіть 10 хвилин на тому боці, куди зміщена голова малюка, потім стільки ж на іншому. Порядок, на якій стороні лежати спочатку, важливий. Повторіть 2-3 рази в день.

2. Ляжте на спину. Підкладіть щось під поперек, щоб таз був вище голови. Полежте так 10-15 хвилин, повторюйте двічі на день.

3. Плавати в басейні. Є думка, що ця вправа може допомогти малюкові перевернутися в потрібне положення.

Не пропустіть