Лікарі назвали 3 продукти, що перешкоджають утворенню каменів і застою жовчі

Вельми небезпечним для здоров’я людини може бути застій жовчі в організмі. Даний збій виникає через різні обставини. До такого підсумку може призвести порушення метаболізму, згущення жовчі через невірне харчування, але частіше ця ситуація пов’язана з дискінезією жовчних шляхів.

Застій жовчі відбувається з утворенням холестеринових каменів, що можна видалити з проведенням операції.

З використанням урсодезоксихолевої кислоти можна зруйнувати новоутворення без хірургічного втручання, якщо вони не великі, тобто до 1 см.

Але погодьтеся, що розумніше включити в свій раціон продукти з жовчогінними властивостями, щоб не доводити до поганого результату.

Мед

Цей солодкий бджолиний продукт крім багатьох корисних речовин володіє також і жовчогінними властивостями. Потрібно приймати по 1 ст.л. в день протягом 1,5 місяця, для отримання хорошого результату.

Під впливом меду жовч стає менш в’язкою і не застоюється. Ще не варто забувати, що мед корисний для печінки. Він допомагає набагато швидше регенеруватися.

Сорти, які зібрані з квітів шипшини, акації і конюшини, вважаються одними з найцінніших. Однак будь-який сорт матиме позитивний вплив на організм.

Овочі та фрукти

Фрукти і овочі містять у собі клітковину, а вона стимулює жовчотік, який виштовхує жовч в дванадцятипалу кишку. Їх можна вживати вареними, запеченими, готуючи на пару, а також їсти в сирому вигляді.

Дуже добре допомагає при застої жовчі сік, вичавлений з помідорів. Ще в даному випадку корисні огірки, буряк, морква і гарбуз.

Особливо рекомендую сік, вичавлений з помідорів. Так само корисними є морква, буряк, гарбуз і огірки.

Рослинна олія

Лікарі радять використовувати оливкову, лляну, кукурудзяну або ж соняшникову олію. Потрібно вибирати нерафіновані олії, тому що тільки у них є жовчогінний ефект. Ще потрібно обирати якісний продукт, холодного першого віджиму і приймати протягом 30 днів по 1 ст.л.

Не треба використовувати рослинну олію. Камені можуть зрушити і закупорити жовчні протоки. Це здатне привести до механічної жовтяниці і інших не дуже приємних наслідків.


Не пропустіть