Лікар пояснив, чи дійсно цинк та вітамін С допоможуть швидше одужати

Зараз можна придбати безліч продуктів для посилення імунітету та лікування застуди. Це можуть бути як прості таблетки вітаміну С, так і порошки, які потрібно розчиняти у воді та пити, пише Вона з посиланням на Cleveland clinic.

Але чи діють вони насправді? За словами сімейного лікаря Дональда Форда, вітамін С надзвичайно важливий для нашого організму. Але його ефективність під час хвороби становить в найкращому випадку 8%. Це означає, що ваш стан під час звичайної семиденної застуди покращиться на 13 годин раніше. У багатьох випадках дослідження взагалі не виявили ніякого корисного ефекту.

Деякі засоби для профілактики грипу та застуди містять цинк. Хоча перше дослідження з його використання показало багатообіцяючі результати, їх поставили під сумнів, оскільки дослідження було профінансовано виробником. Подальші дослідження жодної користі цинку для лікування застуди не виявили, більше того, у великих кількостях цинк може бути токсичним.

Тож прийом вітамінів під час хвороби вам не зашкодить, але найкращими ліками від застуди залишаються час, велика кількість рідини та відпочинок.

 


Не пропустіть