Лікар назвала одну з головних причин варикозу

Ті, хто ховає ноги під довгою спідницею або брюками, тому що вени виглядають відверто жахливо, повинні знати – варикоз може привести до сумних наслідків. Набряклість ніг, біль, швидка стомлюваність. Нерідко проблеми з венами закінчуються операцією. Щоб уникнути безрадісних перспектив, необхідно лікувати захворювання на ранніх стадіях або зайнятися профілактикою його виникнення. А щоб позбутися від хвороби, потрібно позбутися від причин, які її викликають.

Лікар-кінезіології Анастасія Шагарова розповіла, що варикоз найчастіше стає результатом порушення симетричності тіла. Спеціаліст пояснила, що наш організм схожий на шальки терезів. В здоровому збалансованому стані кровообіг працює рівномірно, всі внутрішні органи і кінцівки отримують достатню кількість крові, яка забезпечує їх киснем і корисними речовинами.

Як тільки відбувається перекіс тіла, гармонія порушується. Частина тіла і всі внутрішні органи, які виявилися вищими, забезпечуються кров’ю гірше. Частина тіла, яка змістилася вниз, навпаки, отримує надмірну кількість крові. Оскільки вона не може нормально циркулювати, відбувається застій. Якщо стінки судин ослаблені, вени роздуваються і у пацієнта діагностують той самий варикоз.

Хвороби, що викликають порушення симетричності тіла

Сколіоз. Викривлення хребта незмінно тягне зміщення симетричності тіла і внутрішніх органів.

Плоскостопість. Порушення форми стопи рано чи пізно призводить до зміщення кісток тазу. Слідом за ним відбувається порушення кровообігу, запукаються спайкові процеси і некоректно працює кровообіг.

Слабкі м’язи тазу. Ослаблений м’язовий корсет призводить до того ж сумного результату – зміщення кісток і порушення симетрії.

Варикоз на ногах – це наслідок внутрішніх проблем

Шагарова також попередила, що на ногах варикоз з’являється вже в останню чергу, коли ситуація доволі запущена. Перед тим, як проявиться зовні, захворювання розвивалося всередині.

Про наявність застоїв кровообігу у внутрішніх органах кажуть: запори, анальні тріщини, грижі прямої кишки, порушення роботи кишечника. Саме тому важливою є профілактика варикозу.

Щоб вилікувати захворювання або полегшити стан пацієнта, слід позбутися сколіозу, плоскостопості і працювати над зміцненням м’язового корсету. Цим же проблемам необхідно приділити увагу для профілактики варикозного розширення вен. На щастя, всі перераховані захворювання успішно лікуються за допомогою комплексів вправ і спеціальних методик.

Читайте також: Діагностика варикозу: чому важливо виявити хворобу на ранній стадії


Не пропустіть