Кровотеча з носа може бути ознакою небезпечної форми гіпертонії

Британські медики вивчили ознаки небезпечних захворювань. Виявилося, що звичайна носова кровотеча може сигналізувати про смертельну гіпертонію. Особливу потрібно бути обережним при частому повторенні такого явища.

Гіпертонія є небезпечним захворюванням, що призводить навіть до летального результату, головна проблема недуги міститься в її непомітній появі, адже багато пацієнтів навіть не здогадуються про загрозу. Часто на початкових етапах гіпертонії її приймають за не істотний дискомфорт, і не вважають за хворобу. Навіть часті кровотечі з носа не примушують людей звертатися до лікарів, але саме на цей симптом медики рекомендують звернути особливу увагу. Таке явище може сигналізувати про наявність ризику смертельно небезпечної форми гіпертонії.

Співробітники компаній Algamal і Sarhan з Великобританії виявили, що зазначені в медичних картах випадки носової кровотечі відзначаються в анамнезі хворих з високим артеріальним тиском. При цьому якщо з носа часто тече кров, це говорить і про високий тиск, і про низький показник згортання крові. Це стає причиною і відкладення в артеріях холестерину, що призводить до їх серйозного звуження і внаслідок цього, погіршення серцевого кровопостачання. Залишивши такі ознаки без уваги, можна отримати трагічні наслідки. Також про можливу гіпертонію говорять і прискорене серцебиття, запаморочення і головний біль, проблеми із зором, задишка, а також болі в грудях і животі. При наявності будь-якого з перелічених вище симптомів,  слід негайно звертатися до лікарні.

Джерело

Не пропустіть