Коса до пояса: 10 продуктів, які допомагають відростити довге волосся

На швидкість росту волосся, перш за все, впливає генетика. Однак багато дівчат даремно нарікають на неї, не розуміючи, що часто проблема полягає не в спадковості, а в неправильному харчуванні і догляді за волоссям.

Як тільки ви виправите помилки, помітите поліпшення – волосся стане густішим, товстішим і блискучішим. У цій статті ми розповімо про важливий вітамін під назвою біотин, який лікарі рекомендують приймати в добавках, але, по суті, його можна отримати з їжі.

Біотин – що це?

Біотин є вітаміном групи В, який допомагає вашому організму перетворювати їжу в енергію. Також його називають вітамін H, або вітамін B7. Він важливий для здоров’я очей, волосся, шкіри та роботи мозку. Біотин є водорозчинним вітаміном, що означає, що він не накопичується в організмі – споживати його для підтримки нормального рівня потрібно регулярно. Щоденна норма для біотину, як правило, становить близько 30 мкг в день.

Ось 10 кращих продуктів, багатих біотином:

Яєчні жовтки. Яйця повні вітамінів групи В, білка, заліза і фосфору. Жовток є особливо багатим джерелом біотину. Ціле, приготоване яйце (50 грамів) забезпечує приблизно 10 мкг біотину, або приблизно 33% добової норми.

Бобові. У горосі, квасолі і сочевиці міститься багато білка і мікроелементів. Серед всіх бобів біотину найбільше в арахісі і сої – 28 гр арахісу містять 17% добової норми біотину. Одне дослідження за вмістом біотину в популярних японських продуктах виявило 19,3 мкг біотину – 64% добової норми – в 75 гр готових соєвих бобів.

Горіхи і насіння – є хорошим джерелом клітковини, ненасичених жирів і білка. Більшість з них також містять біотин, але кількість, як правило, варіюється в залежності від типу: 20-грамова порція смаженого насіння соняшнику містить 2,6 мкг біотину, або 10% від денної норми, в той час як 1/4 чашки (30 грамів) смаженого мигдалю містить 1,5 мкг, або 5%.

Печінка. Велика частина біотину вашого тіла зберігається в печінці, тому логічно, що саме цю частину туші потрібно їсти. Всього 75 гр вареної яловичої печінки забезпечує майже 31 мкг біотину, або 103% добової норми. А в курячій печінці його ще більше – 460% денної норми на ту ж порцію.

Батат. Солодка картопля багата вітамінами, мінералами, клітковиною і каротиноїдами. 125-грамова порція вареного батату містить 2,4 мкг біотину, або 8% норми.

Гриби. Високий вміст біотину захищає їх від паразитів і хижаків в дикій природі. Приблизно 120 гр консервованих грибів містять 2,6 мкг біотину, що становить майже 10% від добової норми.

Банан. Банани є одним з найпопулярніших фруктів в усьому світі. Вони сповнені клітковини, вуглеводів і мікроелементів, таких як вітаміни групи В, мідь і калій. Один маленький банан (105 грамів) містить 1% добової норми біотину.

Броколі. Цей овоч є одним з найбільш поживних, так як він багатий клітковиною, кальцієм і вітамінами А і С. Всього ½ чашки (45 грам) сирої, нарізаної броколі містить 0,4 мкг, або 1% від норми.

Дріжджі. Як поживні дріжджі, так і пивні забезпечують поповнення біотину, але конкретні кількості варіюються в залежності від бренду. Харчові дріжджі можуть містити до 21 мкг біотину, або 7% від норми, на 2 столові ложки (16 гр).

Авокадо. Авокадо найбільш відоме, як хороше джерело фолієвої кислоти і ненасичених жирів, але воно також багате біотином. Середній авокадо (200 грамів) містить 1,85 мкг біотину, або 6%.

Читайте також: 6 продуктів, які допоможуть зміцнити нігті та волосся


Не пропустіть