Холодний і гарячий: два перевірених способи, які прискорять процес проростання насіння моркви

Морква – це дуже примхливий овоч, з яким у городників виникає багато проблем. Основна з них полягає в довгих і поганих сходах. Тому насіння моркви завжди намагаються сіяти густіше. Якщо воно проростає усе, доводиться займатися проріджуванням. З огляду на той факт, що останнім часом посівний матеріал подорожчав, це стає витратним заняттям. Тому багатьох овочівників цікавить, як можна максимально збільшити відсоток проростання насіння. Існує два ефективних способи.

Охолодження

Ця технологія з’явилася дуже давно. Її винайшли селяни ще в далекій давнині. Вони загортали насіння в мішечки, замочували їх у воді і закопували в землю на кілька тижнів до передбачуваного посіву. Але цей спосіб працює погано, оскільки існує висока ймовірність, що посівний матеріал просто зіпсується.

Щоб підвищити проростання насіння моркви, замочіть його у воді кімнатної температури на 30 хвилин, потім загорніть в поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник, не зав’язуючи його, щоб була нормальна циркуляція повітря. Секрет дуже простий. Зберігання насіння при температурі нижче 5 градусів тепла сприяє вивільненню ефірних олій. Крім того, воно насичується вологою, що позитивно позначається на проростанні. Аналогічним чином можна чинити з петрушкою і кропом.

Гарячий спосіб

Він з’явився відносно недавно, але також є дуже ефективним. Процедура проводиться за день до посіву. Насіння замочують у гарячій воді на 5-10 хвилин, потім просушують і відразу сіють у відкритому грунті. Гаряча вода сприяє вимиванню ефірних олій, завдяки чому насіння набагато швидше і краще проростає. Температура води повинна бути приблизно 50 градусів Цельсія.

За допомогою цього способу збільшується врожайність моркви. Головний секрет полягає в тому, щоб не перетримати його у воді.

Читайте також: Саморобний грунт для розсади: визначаємо склад і пропорції


Не пропустіть