Головні помилки, при зберіганні картоплі. Ніколи не допускайте їх

Ось здавалося б, все зробили правильно: виростили картоплю відмінної якості, вчасно зібрали і просушили урожай, прибрали його для зимового зберігання… під час якого чомусь частина врожаю зіпсувалася…

Що сталося з картоплею? Які помилки були допущені під час її зберігання, та як їх уникнути в подальшому? Саме на ці питання ми будемо шукати відповіді.

Помилка 1: всі сорти картоплі, придатні для тривалого зберігання

Ми допускаємо величезну помилку, закладаючи на зберігання бульби ранньостиглих сортів картоплі. І справа тут зовсім не в їх смакових якостях — вони відмінні, — але цю картоплю не можна зберігати довго. Навіть в ідеальних умовах ранньостигла картопля зберігається лише до листопада. Потім вона починає швидко проростати і в’яне, втрачаючи свої якості, а значить, для продовольчих потреб стає непридатною. Для тривалого зберігання придатна лише картопля середнього і пізнього строків достигання – пам’ятайте про це.

Помилка 2: можна зберігати картоплю низької якості

Деколи, піддавшись швидкоплинній спокусі, ми закладаємо на зберігання картоплю сумнівної або низької якості, сподіваючись, що вона успішно перезимує. Найчастіше таке трапляється в неврожайні роки, але, повірте, це серйозна помилка! Картопля успішно зберігається всю довгу зиму тільки в тому випадку, якщо врожай бульб  відмінної якості і абсолютно здоровий. Саме тому, перш ніж закладати на зберігання картоплю, її необхідно не тільки ретельно просушити, видаливши всю землю і різні сторонні домішки, але і сортувати, відкинувши убік всі маленькі, підморожені, загниваючі, пошкоджені та хворі бульби. Навіть, якщо ви зберігаєте картоплю при оптимальній температурі і вологості, закладайте на зиму тільки високоякісну здорову картоплю.

Помилка 3: картопля та інші овочі

Ось як ми звикли: картоплю в шухлядки склали на зберігання, буряк, моркву, цибулю і часник теж по окремих скриньках розподілили. А якщо місця немає, як бути? Невже картоплю можна зберігати разом з іншими овочами? Можна, але не з усіма. Просто ідеально картопля зберігається з буряком, який викладають поверх бульб. І роблять це не лише для того, щоб місце у сховищі заощадити. Буряк відмінно вбирає зайву вологу, яка йому тільки на користь, оберігаючи тим самим від загнивання бульби картоплі.

Помилка 4: картопля не вимагає особливих умов зберігання

Для того, щоб зберегти урожай взимку, ми використовуємо льох і підвали, а деяким городянам-городникам доводиться використовувати для цього лоджію або балкон, а то й взагалі комору в квартирі. Але якщо зі зберіганням картоплі в льохах і підвалах проблем (при правильному підході до справи, звичайно) виникнути не повинно, то у випадку з лоджіями та балконами неприємності трапляються досить часто. Якщо лоджія або балкон — єдине місце, де ви можете зберігати свій урожай, підійдіть до цієї нелегкої справи відповідально. Не варто залишати нічим не прикритий мішок картоплі на балконі і сподіватися, що вона нормально збережеться — дива не станеться. Спробуйте краще використовувати нескладні домашні сховища. Спорудити його можна з дерев’яних дощок або щитів. Найкраще, коли таких ящиків (різних за розміром) два, вставлених один в інший — як матрьошки. Обсяг внутрішнього ящика повинен бути трохи меншим — так, щоб між ними була відстань приблизно 5 см. Доречі, дно і кришку ящика теж необхідно зробити подвійним. Заповнити утворену порожнечу між ящиками і кришками найкраще товстим пінопластом або сухою тирсою. Зовні сховище необхідно оббити пластиком, шматком оцинковки, лінолеумом або просто пофарбувати — так ви захистите його вміст від вологи.

Помилка 5: не можна перебирати картоплю в сховищі

Існує думка, що перебираючи картоплю в сховищі, ми наносимо їй тільки шкоду — мимоволі ушкоджуємо бульби і перемішуємо хворі зі здоровими. Це не правда. Під час зимового зберігання картоплю перебирати потрібно, так як в ній можуть виникнути різні інфекційні хвороби. Перебирання бульб необхідно починати, як тільки ви помітите гниття — це бактеріальна м’яка гниль. Перебираючи картоплю, треба виймати з сховища не тільки гнилі бульби, але і всі ті, що стикаються з ними. Якщо на поверхні лежать тільки здорові бульби, але від контейнера виходить неприємний запах, і в приміщенні з’явилися дрібні мушки — дрозофіли, це теж ознаки гнилі. Таку картоплю необхідно перебрати всю, видаляючи хворі і заражені бульби.

Джерело від Тарнополя до Тернополя
Не пропустіть