Експерти пояснили, чи потрібно очищати пори на обличчі

Пори на нашому обличчі, як і вушні канали, призначені для самоочищення. Тобто, передбачається, що від будь-яких забруднень вони можуть позбутися без сторонньої допомоги. Але правда в тому, що у багатьох людей на шкірі з’являються чорні цятки – результат того, що пори з поставленим завданням не справляються.

Чому закупорюються пори

Причиною закупорки можуть бути гормональні зміни, бактерії, фактори навколишнього середовища і, навіть, занадто агресивне очищення. Деякі люди мають генетично більш широкі пори, які швидше заповнюються брудом. А ще пори можуть збільшуватися (і, знову ж таки, сильніше забруднюватися) з віком.

Що не потрібно робити з порами

Перше і головне: вичавлювати вугри самостійно. Щоб не нашкодити своїй шкірі настільки, що з наслідками потім доведеться справлятися довше одного вечора. А якщо ви абсолютно впевнені, що справитесь самостійно, то хоча б не давіть занадто сильно (від цього можуть утворитися рубці) і як слід продезінфікуйте руки.

Ось чого ще варто уникати:

  • розпарювання обличчя. При нагріванні олії легше видаляються зі шкіри, так що якщо вона у вас не дуже жирна, це обов’язково призведе до сухості. Так замість чистих (хоча це ще не точно) пор ви отримаєте нову проблему.
  • щіток для обличчя. Мова йде не про м’яку силіконову щіточку, а про досить жорстку відлущуючу щітку. Вона, звичайно, почистить пори, але існує ризик того, що через роздратування вони в підсумку закупоряться ще більше.
  • скрабів. Будь-яка фізична дія на шкіру в цьому випадку – не найкращий вибір. Дрібні частинки в скрабі теж можуть викликати набряк і закупорити те, що потрібно було як раз «відкоркувати».

Що можна і потрібно робити з порами

Знайте, що ви завжди можете менш агресивно почистити або трішки звузити свої пори. Розповідаємо, що варто спробувати в першу чергу.

Смужки для пор

Вони є в кожному магазині, коштують недорого і дійсно працюють. Краще вибирайте варіанти з активованим вугіллям, які, як правило, ефективніші. Але майте на увазі, що вони можуть викликати невелике роздратування на чутливій шкірі.

Маска з глиною

Глина і правда здатна «витягнути» бруд з пор, Так що її необхідно використовувати. Тільки пам’ятайте, що масці в жодному разі не можна дати висохнути на обличчі – так вона може пересушити і шкіру теж. Спробуйте наносити її тільки на області, які потребують очищення, щоб звести ризик до мінімуму.

М’який ексфоліатор

Підійдуть засоби з гліколевою або саліциловою кислотою, які м’яко, але наполегливо будуть рятувати вашу шкіру від забруднень. Головне, дотримуйтесь інструкції і використовуйте пілінг не частіше двох разів на тиждень, щоб не спровокувати непотрібну реакцію шкіри.

Нарешті, якщо забиті або розширені пори не дають вам спокійно жити, можете подумати про більш інтенсивні косметологічні процедури, такі як хімічний пілінг, мікродермабразія або світлова терапія.

Читайте також: Фейсфітнес для обличчя: вправи, які працюють краще пластики


Не пропустіть